Світлана Заліщук, народний депутат, не виключає, що деякі співробітники Державної міграційної служби України співпрацюють зі спецслужбами іноземних держав. Про це вона повідомила під час брифінгу у Києві.

"Я не виключаю, що окремі люди в Держміграційній службі працюють зі спецслужбами інших країн, не без фінансової мотивації... Те, як ця служба працює з людьми, я називаю – ламати долі. І практика роботи Держміграційної служби нагадує роботу російської служби", – зазначила депутат.

Заліщук розповіла, що Україна за останні декілька місяців відмовила у притулку декільком журналістам з Узбекистану, Азербайджану, Казахстану а також волонтеру з Білорусі.

"У випадку з Жанарою Ахметовою (громадянкою Казахстану), яку ми відстоювали в суді, і я поручалася за неї, я побачила, що в країну зайшли чималі кошти для антикампанії проти Жанари і частково проти мене. На різних сайтах з’являлися статті, з посиланням на чиновників з Казахстану, було кілька сюжетів на українських телеканалах", – сказала вона. 

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у найближчі роки Україна зіткнеться з проблемою браку робочих рук і буде змушена залучати велику кількість мігрантів з-за кордону.

Популярні новини зараз

Пугачову на шикарному курорті застукали в компанії пузатенького продюсера - "В будь-якому віці..."

Спека продовжить гризти "тридцадками" українців – синоптик дала прогноз на найближчі дні

Поранена дівчина і двоє "підрізаних": перші подробиці і відео стрілянини в Києві

Під Львовом переповнена маршрутка влетіла у легковик, десяток покалічених людей у лікарні

Показати ще

У цьому впевнений експерт з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Серед країн, які можуть забезпечити Україну робочою силою - В'єтнам, Білорусь і навіть Росія. "Україна, як і всі європейські держави, вимирає. У нас йде процес депопуляції. У нас висока смертність, низька народжуваність, яка посилюється міграційними процесами", - сказав експерт.

Також портал повыдомляв про те, що трудова міграція з України продовжить рости ще 2-3 роки, але почне знижуватися в середньостроковій перспективі. Такий прогноз дав директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу Національного банку Сергій Ніколайчук, передає прес-служба НБУ.

"У короткостроковій перспективі ми прогнозуємо, що еміграція продовжить рости, але в середньостроковій перспективі очікується певна конвергенція рівнів заробітної плати і продуктивності, що допоможе трохи заспокоїти ситуацію", - зазначив чиновник.