З 13 листопада Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) не може приймати рішення через те, що один з її членів - Борис Циганенко - пішов у відпустку через хворобу. Про це пише економічний журналіст Сергій Головньов в статті на сайті Бізнес Цензор.

Видання вказує, що до призначення в НКРЕКП Циганенко був директором ТОВ "Енерджі Консалтинг", яке контролюється олігархом Костянтином Григоришиним.

Саме Циганенко займався в Комісії питаннями, пов'язаними із закупівлею трансформаторів держкомпанією "Укренерго" у "Запорізького трансформаторного заводу" (ЗТР) Костянтина Григоришина.

Скандал з цією закупівлею розгорівся влітку 2015 року. В результаті менеджмент "Укренерго" був змінений. Посаду керівника залишив Юрій Касіч, який до цього керував обленерго Григоришина. А трансформатори були куплені за ціною, в два рази нижчою від заявленої.

Видання звертає увагу, що, якщо до своєї ротації 26 листопада Циганенко вийде з лікарняного, країна як мінімум на 2,5 місяці (до березня) залишиться без енергетичного Регулятора.

Популярні новини зараз

Віра Брежнєва кардинально змінила імідж: "В Узбекистані прийняли б за свою"

Людмила Балан у "весільній" сукні заспівала пісню сина: тепер зрозуміло, чому Дан закохався у Тіну Кароль

Українцям назвали обов'язкову умову для отримання 1000 грн за вакцинацію: з цим проблеми у багатьох

Григорій Решетник звів Злату Огнєвіч і відкинутого нею Діму Шевченка: "Як можна було?"

Показати ще

Нагадаємо, Комісія складається з семи осіб. Зараз у НКРЕКП працюють всього 4 члени з 7 - мінімально можливу кількість комісіонерів, необхідних для прийняття рішень.

Президент України Петро Порошенко указом від 23 березня 2017 року затвердив план ротації голови і членів НКРЕКП, згідно з яким звільнення в термін не пізніше шести місяців з дня набрання чинності законом про НКРЕКП підлягають Юрій Голляк і Володимир Євдокимов; в термін не пізніше 12 місяців - Вікторія Морозова і Борис Циганенко; в термін не пізніше 18 місяців - Руслан Машляківскій і голова НКРЕКП Дмитро Вовк. В кінці травня президент звільнив Юрія Голляка і Володимира Євдокимова з посади членів НКРЕКП.

Члени НКРЕКП повинні відбиратися номінаційною комісією в складі п'яти осіб: двох представників делегує президент, двох - парламент (від комітету ПЕК і комітету ЖКГ), одного - Кабінет міністрів. Глава НКРЕКП обиратиметься членами комісії на закритому голосуванні, переобрання голови - кожні два роки після затвердження першого складу комісії.

Президент України Петро Порошенко 17 листопада обрав Василя Котка і Семена Поташника своїми представниками в конкурсній комісії з відбору кандидатів на посади членів НКРЕКП.

Раніше своїх представників у номінаційних комісію відібрали Верховна Рада (Світлана Голікова і Василь Яструбинський) і Кабінет міністрів (Микола Ніцак).

НКРЕКП регулює ринки електроенергії, газу, тепла та комунальних послуг з річним обсягом близько 450 млрд грн. Комісія видає ліцензії, затверджує тарифи та інвестпрограми для ліцензіатів.

першоджерело https://biz.censor.net.ua/resonance/3036248/paralich_nkreku_ili_kak_poroshenko_obhitril_sam_sebya