Про намір офіційно зупинити охорону судів силами Національної поліції та Національної гвардії нещодавно заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Коментуючи рішення Шевченківського райсуду Києва про звільнення людини, яка стріляла у копа під час обрання запобіжного заходу меру Одеси Труханову, у своєму Facebook він запевнив: у такий спосіб це визнали "не тяжким злочином".

Очільник МВС також звернувся до Вищої ради правосуддя із вимогою негайно дати правову оцінку подіям та направити свої висновки до прокуратури, а Апеляційний суд у свою чергу зобов'язав винести "справедливий вердикт":

"З ранку звернувся до прем'єр-міністра з проханням скликання позачергового засідання Кабміну. ​​Я не бачу, як в таких умовах поліцейські і гвардійські сили можуть виконувати невластиву для себе функцію охорони судів. Відповідно до ст.160 закону про судоустрій і статус суддів, відповідна охорона судів має вестися створеною спеціальною службою судової охорони. Створення цієї служби котрий рік саботується працівниками Державної судової адміністрації. Виділені державним бюджетом кошти незрозуміло як витрачаються. Нехай тепер охороняють себе самі ", – зазначив Аваков.

Популярні новини зараз
Перша леді Олена Зеленська боїться, що кожен ракетний удар буде для неї останнім: "Вірю" Хто не встиг запастися, платитиме більше: в Україні стрімко дорожчає цибуля В Україні пенсіонери можуть отримати сотні гривень надбавки до виплат: є дві умови Як вдвічі швидше відварити картоплю, зекономивши світло та газ: допоможе один простий продукт
Показати ще

У свою чергу речник міністерства Артем Шевченко вважає, що занадто затягнувся процес створення спеціальної судової охорони, з огляду на останні події це дуже ризиковано:

"Спочатку Державна судова адміністрація України взяла людину на керівника цієї структури, потім людина ця відмовилася, зараз наново процес запускають. За нашими оцінками, якщо все піде швидко, спеціальна служба судової охорони буде створена і почне працювати не раніше другої половини цього року. А до цього судді охоронятимуть себе самі?", – підкреслив Шевченко.

Дивіться: Прізвища Авакова не дочекаєтеся, або обіцянки антикорупційних силовиків

Як повідомляв портал "Знай.ua", люди Януковича провалили переатестацію, але повернулися в суддівські крісла.