Глава фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко прокоментував в ефірі «112 каналу» заяву генерального прокурора Юрія Луценка щодо справи про закупівлю бурових установок для компанії «Чернормонафтогаз».

Народний депутат Юрій Бойко зазначив, що вперше з початку скандалу в 2011 р звернули увагу на юридичні факти. Зокрема те, що коли Ю. Бойко очолював Міністерство палива та енергетики, цей державний орган ніколи не брав участі в закупівлі бурових установок для видобутку газу на Чорноморському шельфі.

«У нас не було повноважень це робити. Згідно законодавства, цим займаються господарюючі суб'єкти і проведенням тендера займалася одна з дочірніх компаній НАК «Нафтогаз України», - заявив глава фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко.

При цьому Бойко підтвердив, що Україна потребувала закупівлі бурових високого класу. Народний депутат нагадав, що саме завдяки роботі закуплених установок в 2013 році компанія «Чорноморнафтогаз» вдвічі збільшила видобуток газу на шельфі Чорного моря. І це дозволило повністю забезпечити потреби Криму в природному газі, а також поставляти додаткові обсяги газу на материкову Україну.

Згадуючи події 2011-2013 рр, глава «Опозиційного блоку» Юрій Бойко повідомив, що проти нього як міністра енергетики в ЗМІ була організована «чорна» медіа-кампанія з метою звільнення з посади міністра. Вказівки по дискредитації були отримані від оточення екс-президента України Віктора Януковича.

Популярні новини зараз

Ірина Білик після розлучення з Асланом Ахмадовим заявила про насильство: "Я страждала"

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Показати ще

«Після закупівлі бурових в 2011 році Міністерство енергетики та я особисто, опинилися під шквальним вогнем критики і розгорнутої замовний інформаційної кампанії. Основними причинами цього були: по-перше, таким чином реальні організатори закупівлі бурових намагалися замести сліди і перекласти відповідальність на мене. По-друге, була спроба звільнити мене з посади міністра бо у так званій «молодій» команді Януковича були свої плани на міністерство», - заявив народний депутат Юрій Бойко.

Як відомо, генеральний прокурор України Юрій Луценко розкрив частину інформації слідства щодо закупівлі сучасних морських бурових установок для компанії «Чорноморнафтогаз» в 2011-2013 рр. Згідно результатів розслідування незаконну вигоду переслідували колишній президент Віктор Янукович і екс-глава НБУ Сергій Арбузов, які отримали 95 млн доларів від угоди по покупці двох бурових установок за завищеними цінами. Також з виступу Луценка стало відомо, що екс-віце-прем'єр-міністр і нинішній глава «Опозиційного блоку» Юрій Бойко не отримував вигоду і має відношення до незаконної схеми із закупівлі бурових установок. Також Генеральний прокурор Луценко оприлюднив частину показань одного зі свідків у цій справі: «Як особа, яка власною працею брала участь у вищевказаному злочині, я можу свідчити, що в результаті проведення операцій при закупівлі бурових установок В312 і В319 присвоєні грошові кошти були розподілені наступним чином: 95 млн доларів перераховано на рахунки компаній, які підконтрольні Януковичу і Арбузову ». Ще понад 45 млн. дол. Отримали діючі високопоставлені співробітники «Нафтогазу України» і «Чорноморнафтогазу».