Операцію по введенню миротворчої місії ООН на тимчасово окуповані території Донбасу Фінлянлія цілком підтримує, проте бачить серйозну проблему в тому, що брати участь в цьому буде занадто мала кількість країн Європейського Союзу.

Як повідомляє видання Reuters, про це заявив глава Міністерства оборони Фінляндії Юссі Ніістіо в середу, 28 лютого.У доповіді, підготовленій за дорученням колишнього глави НАТО Андерса Фог Расмуссена, який зараз є радником Президента України Петра Порошенка, в цьому місяці пропонується, щоб Організація Об'єднаних Націй розглянула формат миротворчої місії в Україні з приблизно 20 тис. солдатів з країн, які не є членами НАТО .

У доповіді перераховано країни, які не є членами НАТО, такі як Фінляндія, Швеція і Австрія, які могли б грати ключову роль, а також країни НАТО, які сприймаються як дружні з боку Росії, такі як Греція."Ідею маркування деяких країн Європейського Союзу як більш прийнятних, повинно бути відхилено. Крім того, склад будь-якої можливої ​​миротворчої операції повинен бути широкомасштабним і враховувати експлуатаційні вимоги", - заявив Ніістіо на спільній прес-конференції в Гельсінкі з українським колегою Степаном Полтораком.

Популярні новини зараз

Укрзалізниця влаштувала пасажирам ігри на виживання: "Аби не здохнути на цьому галицькому Титаніку"

"Фріске" з'явилася напередодні весілля Шепелєва, фанати не можуть повірити очам

АТБ нагодував українців фантомною стравою: "Навіть тваринам давати це шкода", відео

Головне за ніч: "чистка" зарплати від Зеленського, продаж ПриватБанку, доля гривні в 2020 році та перемога Нафтогазу

Показати ще

Він також зазначив, що операція вимагає схвалення як Росії, так і України, і не дав коментарів за кількістю військ, які Фінляндія готова надати."Коли справа доходить до кількості військ, ще рано щось говорити... Але Фінляндія, Швеція, Австрія, Швейцарія та Ірландія не зможуть надати усієї кількості військ, необхідних для такого роду операцій. Нам потрібно більше країн", - додав міністр.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що з'явилися нові докази, що Росія фінансує терористів на сході України. Генеральна прокуратура передала ці докази Міністерству закордонних справ для подальшого використання їх в міжнародних судах.