Національне антикорупційне бюро України почало перевірку за зверненням нардепа Олександра Дубініна у зв'язку з кричущими фактами рейдерства. Йдеться про захоплення заводу з переробки сої в місті Нова Каховка (Херсонська область). Його відібрали у законних власників (ТОВ "Каховка Пром-Агро") не просто без жодних підстав, але і не дивлячись навіть на кілька судових рішень на їхню користь. 28 вересня відбудеться засідання Вищого господарського суду України у справі про визнання права власності ТОВ «Каховка Пром-Агро» на завод. Адвокати власників впевнені в правоті своєї позиції. Проблема, однак, у нечистоплотних нотаріусах і посадових осібах Мін'юсту. Юристи компанії "Каховка Пром-Агро" розкрили всю схему рейдерства - саме ці факти і просить розслідувати НАБУ народний депутат України Дубінін.

Налагоджена схема "віджиму" ласих об'єктів діяла в інтересах олігарха-втікача Дмитра Фірташа, який, втім, не втратив свого впливу на економічні процеси (і на судову систему) в Україні. Пікантності ситуації додає той факт, що цей бізнесмен очікує в Австрії на остаточне рішення про екстрадицію до США. Попереднє рішення щодо цього суд Відня вже прийняв, тепер закінчується процес його оскарження адвокатами Фірташа. ФБР підозрює українського олігарха в причетності до створення організованої злочинної групи. Так ось підприємство в його інтересах «віджали» у... американських інвесторів - братів Сегаль! Держдепартамент США славиться потужним захистом інтересів свого бізнесу по всьому світу. Адвокати американців сподіваються, що НАБУ, створене не в останню чергу за сприяння США, зможе об'єктивно розслідувати ланцюг злочинів.

Коротко суть історії така: ТОВ "Каховка Пром-Агро" побудувало завод за рахунок американських інвестицій. На певному етапі об'єкт став предметом застави за іпотечним договором, але в лютому 2011 року компанія повернула всі 258 мільйонів гривень боргу за кредитом на користь ПАТ "КБ" Надра "(належав де-факто олігархові Фірташу). Повне виконання зобов'язань по кредиту було визнано в судовому порядку (у справі № 910/28554/14) і підтверджено постановою Верховного Суду України у цій справі. Але завод чомусь був тим не менш виставлений на фіктивні торги (брали участь в них тільки «свої», близькі до Дмитра Фірташа суб'єкти) в рамках примусового стягнення неіснуючого «боргу». Арбітражний керуючий, делегований в ТОВ "Каховка Пром-Агро" від банку Фірташа (такий собі Кізленко) визнав всі позовні вимоги банку за вже погашеним кредитом! У банку Фірташа це підприємство купила пов'язана з ним же компанія ТОВ «КУА «Промислові інвестиції». В результаті: банк отримав повне погашення кредиту, але при цьому примусово продав об'єкт застави «спорідненій» компанії, залишивши тим менше суму боргу в повному обсязі на «боржникові»! Тобто тричі стягнув з нього майно і гроші!

Далі був ланцюжок нелегальних реєстрацій прав власності на завод за допомогою нотаріусів у Києві, в Дніпрі й Броварах (хоча лише в Херсонській області це можливо було робити). На сьогодні існує вже три рішення Верховного суду України, що підтверджують незаконність вибуття майна з власності ТОВ «Каховка Пром-Агро» і підтверджують погашення заборгованості в 258 млн. грн власниками заводу. Але підприємство вже кілька разів незаконно змінювало власника. У своєму депутатському зверненні до НАБУ нардеп Дубінін вимагає розслідувати факти рейдерства, скоєні організованим злочинним угрупованням у складі міністра юстиції Павла Петренка, його колишнього заступника Павла Мороза і низки нотаріусів. Особливий цинізм нечуваного рейдерства цієї групи осіб полягає в тому, що злочинні схеми прокручувалися... за допомогою Комісії розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Створена вона була при Мін'юсті саме для боротьби з рейдерством! І особливо американських інвесторів засмучує той факт, що розпочаті за колишньої влади злочинні схеми за постмайданної влади лише ще більше набрали обертів, маючи повну підтримку в міністерствах та відомствах, а також в судах. Народний депутат Олександр Дубінін сподівається, що НАБУ, маючи на руках повний комплект документів з вичерпною інформацією про методи дії рейдерів, зможе дати їм належну оцінку в рамках відповідних кримінальних проваджень, які завершаться реальними обвинувальними вироками в судах.

Популярні новини зараз

Кума Дзідзьо Цибульська зустріла весну в обіймах красеня, і це не чоловік: "Час зав'язувати"

Борщем не балують, одна червона ікра, сьомга та яловичина: чим годують нардепів у Раді

Розлучену Аліну Гросу помітили в компанії 71-річного "байкера": "Знаю його 21 рік"

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Показати ще