НАК "Нафтогаз України" подав судовий позов, в якому містилася вимога про стягнення з "Укртрансгазу" боргу в розмірі 5,2 млрд грн.

Така сума, нібито, належить до головної газової компанії країни у відповідності з умовами контракту, по якому природний газ поставляється, щоб задовольнити технічні потреби у прокачування по газотранспортній системі.

Відповідний позов надійшов до господарського суду Києва. Його розгляд, згідно з інформацією порталу Ukr.Media, почнеться третього квітня.

Популярні новини зараз

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці: які чудеса можуть збутися та про що просити в молитві

Новий "колумбайн" в Росії: стрілок заблокувався в університеті, є загиблі і поранені

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Наташа Корольова приховувала доньку, народжену другу-гею за 50 біткоїнів: "Був у нестямі від радості"

Показати ще

Всього "Укртрансгаз" повинен був поставити 1,6 млрд кубічних метрів газу на загальну суму 13,4 млрд грн. Такий обсяг якраз покривав технологічні потреби ГТС в період з січня по квітень 2017 року. Ця сума могла змінюватися в ході виконання контракту у зв'язку з обсягами поставок газу.

Вступник газ повинен був оплачуватися за кожний поточний місяць до 25 числа наступного місяця. "Нафтогаз" тепер вважає, що утворився борг, тіло якого становила спочатку 2 мільярди гривень, до якого додалася пеня в 1,7 млрд. А потім ще "інфляційні" відсотки на 1,2 млрд і 228 млн за річною відсотковою ставкою.

Минулий рік став прибутковим для "Нафтогазу" в плані транзиту - було прокачано цілих 93,5 мільярда кубометрів блакитного палива. Відповідно, потреби в технічному газі для прокачування були значними.

Будівництво "Північного потоку - 2" офіційно дозволено Німеччиною - дивіться відео:

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" зараз "Нафтогаз" стурбований іншою важливою проблемою - газопроводу "Північний потік-2". Реалізація Росією такого проекту може негативно позначитися на енергетичної безпецi як Європи, так і України.