Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розглядає позови українських чиновників, звільнених за законом "Про очищення влади". Про це повідомляє Politeka.

Зараз їх кількість перевищила 70 (за деякими даними, зареєстровано вже 72 заяви). І ЄСПЛ вже почав надсилати в Україну пропозиції про врегулювання спорів без судового рішення: люстрированим чиновникам запропонована компенсація в €5-8 тис.

Пропозиції піти на мирову називаються "комунікацією", з осені уряд отримав вісім таких пропозицій.

"У вересні було три напрямки, нещодавно прийшло ще п'ять. З одного боку, це позитивний сигнал: через два роки справа почала рухатися. З іншого, чи погоджуватися на пропозицію — справа самих заявників", - сказано в повідомленні.

Популярні новини зараз

Скрябін увійде в історію в самому серці Києва: ноти вже на асфальті

Суддя "Майстер шеф" Ектор Хіменес-Браво похвалився шикарним маєтком під Києвом

Катерину Кухар не пустив на пляж небезпечний здоровань: "Немає місця"

Нещастя наздогнало дружину Віктора Павлика на останніх місяцях вагітності: "Ще гірше"

Показати ще

Один з юристів, що ведуть справи в ЄСПЛ, назвав порядок сум: уповноважений Кабміну у справах ЄСПЛ може запропонувати його клієнту €6-8 тис. компенсації. А у разі виграшу справи його клієнт отримає €15 тис. плюс суму невиплаченої зарплати за більш, ніж три роки.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", половина з п'яти тисяч поліцейських, які не пройшли люстрацію, відновлені на своїх посадах через суди.

Про це сказав глава Нацполіції Сергій Князєв під час розширеної наради з керівниками підрозділів головних управлінь з усіх областей України. За його словами, прокуратура відкрила 126 виробництв щодо отримання хабарів поліцейськими. З них засуджено лише 16 осіб.

Крім того, стосовно 283 працівників міліції були складені протоколи про водіння в нетверезому стані. 184 з них були звільнені, однак 25 відновилися через суди.

Нагадаємо, в разі виборів у Верховну Раду проходять, щонайменше, вісім політичних сил. Такі дані були отримані за результатами соціологічного опитування, проведеного міжнародним дослідницьким центром BURI (The Belgium-Russia Research Institute) 19-30 березня 2018 року.

Зазначимо, Олександр Урбанський, народний депутат від Блоку Петра Порошенка, став найбагатшим у Верховній Раді.