Лідер громадського руху "Рідна країна" Микола Томенко прокоментував скандальний законопроект про скасування депутатської недоторканності.

За його словами, вже 10 років нардепи вигадують формулювання речення про те, як виключити частину першу та третю статті 80 Конституції України, текст якої виглядає наступним чином:

"Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність.

Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані".

Популярні новини зараз

Притула засвітився на виборах з яскравою красунею і миттєво став мемом: "Коли твоя дівчина побачить..."

Синютка може відібрати мерське крісло у Садового - останні дані екзитполу

Кума Дзідзьо Цибульська показала, чим займається з чоловіком щоранку: "Я, він і круасан"

"Збільшила до 5 розміру?",- Ані Лорак блиснула розкішним бюстом в глибокому декольте

Показати ще

Томенко пригадав, що у січні 2008 року народні депутати І. Кириленко та В. Кириленко винесли законопроект №1375 "Про внесення зміни до Конституції України (щодо обмеження депутатської недоторканності)", але він так і не набрав потрібної кількості голосів.

У січні 2015 року президент Петро Порошенко виніс на розгляд Верховної Ради законопроект № 1776 "Про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів та суддів". З грудня 2015 року цей проект чекає на розгляд у ВР.

Цікаво, що 19 липня цього року 158 нардепів представили черговий законопроект № 6773 "Про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності)".

Томенко зазначив, що ідея всіх проектів одна й та сама: виключити частини першу та третю статті 80 Конституції України.

"То в чому ж новизна і революційність, скажіть, будь ласка?! Навіщо вигадувати "велосипед"? Досить шукати недолугі "відмазки": просто візьміть і проголосуйте за президентський невідкладний законопроект, що вже півтора роки "очікує розгляду"! Або – проголосуйте проти. Це ваш вибір. Але брехати вже досить!" - заявив Томенко.

Як повідомляв портал "Знай.ua", найближчим часом у Верховній Раді розглянуть рішення щодо позбавлення нардепів недоторканності.