Росія не має права втручатися в питання вступу України і Грузії в НАТО. Про це заявив в інтерв'ю Deutsche Welle генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

"Ми підтримуємо їхнє прагнення до трансатлантичної інтеграції, ми співпрацюємо з Грузією і надаємо їй допомогу в проведенні реформ, ми підтримують також Україну. Питання про членство в НАТО цих двох країн будуть вирішувати лише вони самі разом з 29 членами Альянсу. Ніхто крім них не може втручатися в цей процес або його заблокувати. Росія не має права вирішувати, що повинні робити її сусіди ", - сказав Столтенберг.

Генсек Альянсу заяви про недопустимість того, що Росія намагається диктувати свою волю сусіднім державам.

"Я родом з Норвегії, невеликої держави, що межує з Росією. Те, що такі великі держави, як Росія, намагаються відновити сферу свого впливу, вирішуючи, що повинні робити їхні сусіди, абсолютно недопустимо. Питання про членство Грузії та України в НАТО вирішують лише вони і 29 членів Альянсу ", - додав Столтенберг.

Популярні новини зараз
Оборона Києва підготовлена до нового нападу: у військовій адміністрації прорахували путіна на 10 кроків вперед Аліна Паш після перемоги Kalush Orchestra на "Євробаченні" поскаржилася на цькування: "Залишаєшся тотальним ворогом публіки" Представник Ізраїлю на Євробаченні ледь не розплакався, коли говорив про Україну: "Тримайтеся, я люблю вас" Тарас Тополя після скандалу з Харковом намагався "загладити" ситуацію, але не вдалося
Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", генеральний секретар североатлантическими Альянсу Йенс Столтенбер розповів, чи варто Україні розраховувати на перспективу в майбутньому стати членом НАТО.

Так, у четвер, 7 червня, глава Міністерства оборони Степан Полторак зустрівся в штаб-квартирі НАТО з Столтенбергом і задав важливе питання.

Генеральний секретар, в свою чергу, нагадав про принцип відкритих дверей.

"Принцип відкритих дверей - один з основних принципів НАТО є актуальним, як для України, так і для інших країн. Вважаю історичною подією, що в новій будівлі штаб-квартири Альянсу я перший міністр з країн-партнерів, що приймає міністра оборони України Степана Полторака", - заявивши Столтенберг.

Крім того, "Знай.ua" повідомляв про те, Йенс Столтенберг, генеральний секретар НАТО заявив, що на даний момент в перегляді санкцій проти Росії мови бути не може. Про це можна говорити лише після зміни поведінки Москви. Тверду позицію він озвучив на прес-конференції в Брюсселі.

Журналіст попросив прокоментувати главу Альянсу заяву нового прем'єра Італії Джузеппе Конте в перегляді антиросійських санкцій.