Військово-морський флот США разом із семи країнами-союзниками запускають потужний антидиверсійний проект у північних водах Європи.На підводних човнах незабаром відкриють справжнє полювання на ворожі судна, називають це "потужним сигналом для Росії".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНайбільші морські навчання НАТО
Цікаво, що від самого початку ця ініціатива була спрямована на посилення здатності союзників НАТО переслідувати ворожі підводні човни, які плавають не в зоні огляду. Для цього хотіли скористатися силами надводних кораблів та морської авіацією.
6-й флот США візьме участь у проекті разом з флотами Німеччини, Нідерландів, Данії, Норвегії, Польщі, Іспанії та Туреччини.
"Ця цінна можливість навчання дозволить нам спільно з нашими союзниками та партнерами НАТО покращити наші можливості боротьби з підводними війнами, покращити взаємодію та, в кінцевому рахунку, посилити альянси, які зв'язують наші держави разом у взаємній відданості регіональній безпеці", - йдеться в офіційній заяві.
Відомо, що тренування триватимуть до 6 липня на узбережжі Норвезьких округів Тромс і Нордланд. Застосують два підводні човни сім поверхневих кораблів і три літаки. Вони будуть імітувати вторгнення підводного човна, який союзний флот групи повинен відслідковувати і змусити повернутися.
Дивіться: військовий флот НАТО, документальний фільм
Ставка на підводні човни
Зовсім не випадкова стратегія альянсу. Тут врахували й інвестиції РФ в оборону.
Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг минулого рокуоцінив, що з 2014-му російський військово-морський флот додав 13 нових підводних човнів до свого оснащення.
"Вони повинні розглядати це як сильний сигнал про те, що ми будемо міцними партнерами", - заявив адмірал американського флоту Джон Річардсон.
Крім того, напередодні адмірал зустрівся з офіційними офіцерами оборони після США.
Незважаючи на те, що Росія неодноразово протестувала проти підготовки нерегіональних сил у різних європейських водах, міністр оборони Норвегії Франк Бакк-Йенсен заявив, що Москви це не стосується. Лідери країн-членів НАТО зустрінуться на саміті у Бельгії наступного місяця, щоб обговорити поточний перегляд нової структури альянсу та структури швидкого реагування в Європі.
Дивіться: військові бази НАТО у світі
Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти назвали головні помилки США у протистоянні із Росією.