В той час, коли справа про державну зраду колишнього президента-втікача Віктора Януковича так і не зрушила з місця, в самому центрі столиці розташований наочний доказ тому, що спільники "легітимного" досі заробляють космічні суми.

При цьому золотою жилою виявився об'єкт, який повинен перебувати у державній власності, якщо вірити заявам чинної влади. За даними проекту журналістських розслідувань "Схеми", мова йде про КВЦ "Парковий", разом із вертолітним майданчиком на його території.

Будівництво з офшорним корінням

Будівництвом займалися наближені до регіонала особи, вони ж фінансували зведення "Межигір'я". Цю будівлю не так давно захопили люди з "Національного корпусу" (колишній "Азов") з вимогою націоналізувати її.

Популярні новини зараз

Олена-Крістіна Лебідь показала стрункого Розенка у відмінній формі - "Пакує купальник"

Українці не можуть отримати сертифікат, необхідний для виїзду за кордон: у міністерстві пояснили причини

Тіна Кароль у прозорій сукні зробила українцям несподіваний сюрприз: "Вибух драйву"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Показати ще

Не забарився із реакцією і президент Петро Порошенко: запевнив, що майданчик та комплекс вже давно перебувають "під опікою держави". Але на практиці власниками виявилася ціла низка сумнівних фірм з офшорним корінням, які досі справно платять оренду.

"...прикладом стукання у відкриті двері є захоплення вертолітного майданчика з вимогою повернути його в державну власність, коли він уже рішенням прокуратури і є в державній власності, тільки на законних підставах, і чекає рішення суду", - підкреслив глава держави.

Тобто все-таки територія приватизована і документального рішення ГПУ, яке б підтвердило протилежне, не було.

У самому "Парковому" розташований цілий дата-центр – мережеве обладнання, утримання якого коштує чималих грошей. Досить зручно такі конструкції тримати поближче до центру міста.

Після втечі Януковича з України КВЦ оформили на компанію "Амадеус Ко"(дочірня до "Танталіту", що пов'язана із колишньою резиденцією, - ред.). Прокуратура справді порушувала провадження, ще після Революції Гідності – зокрема, сумніви викликала історія з виділенням земельної ділянки під будівництво.

Хто заробляє на "хлібному" об'єкті

Перевірка реєстру прав на нерухоме майно підтвердила: "Парковий" у власності "Амадеус Ко", хоча речник ГПУ Лариса Сарган запевняла: об'єкт з 2015 року знаходиться під арештом і "прокурори за нього довго боролися у судах". Тобто приватні підприємці, нехай навіть іноземні, не мали права весь цей час ним користуватися.

Найголовніше у цій суперечливій історії те, що знайти сліди до найвищої ланки (інвестора з-за кордону) так і не вдалося: директор фірми заявляє, що з ним ніхто не спілкується. Але договори оренди виконуються, платиться зарплата прибиральникам, більше мільйона гривень йде на світло, не кажучи вже про заробіток від ресторану, який знаходиться безпосередньо у "Парковому".

Фігурують у цій темній справі й інші особи, які не просто знайомі із Януковичем – хоча б колишня власниця Fineroad Business LLP Надія Собчук, екс-співробітниця "Радикал Банку" – саме ця установа безпосередньо підпорядковувалася втікачу. Зізналася у всьому навіть на допиті: мовляв, юрист фірми "Танталіт" дав їй на підпис документи і за фінансову винагороду вона погодилася проводити всі операції, яких від неї вимагали.

Результати розслідування поки не тішать. Вертолітний майданчик та цілий комплекс поруч із ним поки не належать державі. А до сумнівних компаній нових претензій ніхто навіть не висував. Люди з оточення Януковича продовжують заробляти мільйони на тому, що вже давно повинно бути на балансі офіційних установ, а не приватних підприємців, пов'язаних з офшорами.

Дивіться: кому насправді належить вертолітний майданчик у центрі Києва

Як повідомляв портал "Знай.ua", суд ухвалив рішення про домашній арешт для колишнього політтехнолога Януковича.