"Сподіваюся, президент сам врегулює це питання, і мені з моїми колегами не доведеться звертатися в Конституційний суд для визнання окремих статей Закону "Про освіту" такими, що суперечать Конституції України», - заявив народний депутат України Нестор Шуфрич під час відвідування чергової сесії угорського парламенту. Про це повідомляє прес-служба політика.

Перед засіданням парламенту народний обранець зустрівся з віце-прем'єр-міністром Угорщини Жолтом Шемьєном.

"Під час зустрічі віце-прем'єр Угорщини нагадав, що саме Угорська Республіка першою в 1991 році визнала незалежність України і була одним з головних лобістів України в наданні їй безвізового режиму. Сам Жолт Шем'єн неодноразово наполягав на наданні "безвізу" Україні, а забезпечення пріоритету України серед інших країн, що претендують на це право, було особистою позицією прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана", - йдеться в повідомленні прес-служби.

У Шуфрича також повідомили, що під час зустрічі було порушено питання мовних обмежень в новому законі "Про освіту".

"Віце-прем'єр-міністр зазначив, що даний закон грубо зневажає права угорського населення в Україні і суперечить багатьом прийнятим міжнародним зобов'язанням Української держави. Відразу після прийняття цього закону міністр закордонних справ Угорщини заявив, що Угорщина зі свого боку буде ветувати всі питання, що стосуються України, до врегулювання цього питання", - відзначили в прес-службі Н.Шуфрича.

За словами народного депутата, сьогодні, виступаючи в парламенті, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан приділив окрему увагу питанню прийняття цього закону в Україні.

"Віктор Орбан задав питання: чим заслужили таке ставлення угорські діти (етнічні угорці, які проживають на території України і є українськими громадянами - ред.), яким заборонили отримувати освіту рідною мовою? І чим заслужили це їхні батьки?", - підкреслив Н. Шуфрич.

У своєму виступі В. Орбан також зазначив, що тільки в цьому році понад 1500 дітей з України та осіб, що їх супроводжують, отримали можливість оздоровитися в Угорщині.

Народний депутат України Нестор Шуфрич повністю поділяє стурбованість уряду Угорщини в питанні навчання в Україні дітей угорської національності рідною мовою, повідомили в прес-службі політика.

"Вважаю, що цей закон грубо порушив цілий ряд норм Конституції України, включаючи статтю 10, і обов'язково має бути ветований президентом, якщо він дійсно дотримується принципів прихильності європейським цінностям, а не лише декларує це. Залежно від дій Президента і влади, я впевнений, буде адекватна реакція як всередині України, так і за її межами. Сподіваюся, що Президент сам врегулює це питання, і мені з моїми колегами не доведеться звертатися в Конституційний суд щодо визнання окремих статей Закону "Про освіту" такими, що суперечать Конституції України", - заявив Нестор Шуфрич.

Нагадаємо, на думку лідера Громадського руху "Український вибір - Право народу" Віктора Медведчука, дискримінація за мовним принципом призведе до тотальної безграмотності і загострення протистояння в суспільстві.