З першого вересня наступного 2018 року в усіх україномовних школах почнеться застосування нового закону "Про освіту".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро загальні механізми у своєму інтерв'ю для видання "Український інтерес" розповів народний депутат Тарас Кремінь.
"Застосування Закону "Про освіту" в усіх україномовних школах починається тільки з 1 вересня 2018 року, а в школах національних менших з 2020 року. Тому збільшення кількості дисциплін, які будуть викладатись українською мовою, буде зростати повільно, для того щоб уникнути можливих конфліктів, протистоянь, тощо. Скажу більше, що мовами національних меншин будуть викладатися, зокрема, мова відповідної національної меншини, література національної меншини, а також історія даного народу", - зазначив він.
Нардеп додав, що в освітніх закладах, відповідно до програм, будуть викладати окремі дисципліни двома і більше мовами. В це число увійшли українська, англійська та офіційні мови Європейського союзу на вибір.
"Тому ті держави, які зараз висловлюють протести щодо прийняття нашого закону "Про освіту" не повинні забувати, що серед 24-х офіційних мов ЄС є, зокрема, мови румунська, польська, угорська, болгарська", - наголосив він.
До речі, нещодавно українську освітню реформу розкритикувало МЗС Угорщини, назвавши її ганебною.
Нагадуємо, у Миколаєві розгорівся скандал. У більшості шкіл міста батьків змушували писати заяви про те, що вони погоджуються на використання російської мови в статусі другої іноземної.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", стали відомі головні відмінності системи освіти в Україні та за кордоном.