Нещодавно Міносвіти в рамках затвердженої реформи запровадило так званий лояльний принцип до вибору мови навчання у школі. Ініціатива була спрямована передусім на заклади, які відвідують діти представників нацменшин. Проте у Миколаєві цю пропозицію зрозуміли по-своєму.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомила активістка Оксана Корсак.

У більшості шкіл міста батьків змушують писати заяви про те, що вони погоджуються на використання російської мови в статусі другої іноземної.

"Лілія Гриневич підкажіть, будь ласка, що це за самодіяльність від окремих персон освіти нашої області? Або російську мову і навчання в школі - чи до побачення?" – зазначила Корсак.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

За словами активістки, просуває подібну ідею особисто адміністрація школи – підтвердили це і самі батьки:

"У школі, де вчиться моя мала, з 3 класу ми вивчаємо українську мову. Вчора, коли діти писали вітальні листівки, я звернула увагу на те, що пишуть діти російською мовою з українськими літерами. Це жах! Тому грамотності немає зовсім!" – пишуть у коментарях.

Деякі з них скаржаться, що навіть текст заяви їм надиктовують, а майбутніх першокласників відправляють на примусове анкетування.

Щоправда директор однієї зі згаданих шкіл на ці випадки відреагувала. Ольга Мазур, яка працює у ЗОШ № 56 заявила: справді, російську ввели як другу іноземну, але "не з примусу", а нібито по протоколам батьківських зборів.

Матері збираються спілкуватися із адміністрацією з цього приводу доти, доки питання не буде вирішене, адже саме таку обіцянку вони почули від директора.

Як повідомляв портал "Знай.ua", названі головні відмінності системи освіти в Україні та за кордоном.