ОБСЄ прийняла жорстку резолюцію щодо Криму

поділитись
ПА ОБСЄ прийняла резолюцію щодо репресій в окупованому Криму

Парламентська асамблея ОБСЄ закликала Росію звільнити незаконно затриманих або засуджених українців і кримських татар в окупованому Криму. У середу, 11 липня, в Берліні в рамках 27-ї щорічної сесії асамблеї була прийнята Берлінська декларація і ряд резолюцій, що увійшли в цю декларацію. Зокрема, була прийнята резолюція "Триваючі порушення прав людини та основних свобод в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна)".

Парламентська асамблея ОБСЄ закликає Кремль "негайно і беззастережно звільнити кримських активістів Олега Сенцова, Олександра Кольченко, Олексія Чирния, Ремзі Меметова, Сейрана Салієва, Володимира Балуха, Олександра Костенка, Мусліма Алієва, Еміра-Усеіна Куку, Вадима Сірука, Арсена Джеппарова, Рефата Алімова та інших українських громадян, які були незаконно затримані або поміщені у в'язниці за сфабрикованими звинуваченнями de facto владою в окупованому Криму".

Парламентарії країн-учасниць ОБСЄ закликають РФ "покласти край всім формам залякування, утисків, дискримінації і переслідування релігійних громад в Криму".

В резолюції міститься заклик до Росії "покласти край практиці примусу жителів Криму до служби в збройних або допоміжних силах Російської Федерації, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди", "припинити переслідування і незаконне затримання всіх жителів Криму, які виступають проти незаконної окупації півострова".

Також асамблея закликає РФ "провести оперативні, неупереджені та ефективні розслідування всіх випадків порушень прав людини в Криму, включаючи випадки тортур, викрадень і насильницьких зникнень".

Парламентська асамблея ОБСЄ закликає Росію припинити нав'язування застосування законів Російської Федерації в окупованому Криму, а також примусово надавати російське громадянство жителям Криму в порушення міжнародного права, а також припинити насильницьку депортацію з Криму українських громадян, які не мають російських паспортів".

Крім того, парламентарії закликають Росію "утримуватися від переведення осіб, які утримуються під вартою або у закладах соціальної опіки, включаючи дітей, в Росію і на інші підконтрольні їй території" і "припинити політику зміни демографічного складу населення Криму шляхом переселення на півострів власного населення з російської території".

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що саміт НАТО торкнеться України та Грузії

Автор матеріалу: 
Галина Струс
Теги: 
ОБСЄ, Крим, Росія, резолюція
Президент США зробив перший крок для прийдешньої зустрічі з Володимиром Путіним
0
0
00:29 20.07.2018
ФСБ шантажує Кольченка і нав'язує йому російський паспорт
0
0
23:40 19.07.2018
Президент Росії зробив заяву по Донбасу
0
0
20:07 19.07.2018
В будівлі поліцейські без розпізнавальних знаків, депутатів ігнорують
0
0
19:43 19.07.2018
Накануне стало известно, что главой Первого управления организации досудебных расследований Главного бюро расследований (ГБР) уже завтра может стать 32-летний Шевцов Евгений Александрович
0
0
17:33 19.07.2018