Група компаній "Миронівський хлібопродукт" отримала з бюджету аграрні дотації на суму 1,25 мільярда гривень в період січня-вересня 2017 року.

Як повідомляє опубліковані дані ДФС щодо одержувачів аграрних дотацій за вересень, підприємства, що ходять в групу - ТОВ "Вінницька Птахофабрика", ПрАТ "Миронівська ПФ", СТОВ "Старинська Птахофабрика", ПрАТ "Оріль-Лідер", ДП "Перемога Нова" і ТОВ "Птахофабрика Снятинська Нова" - " отримали 171 млн грн.

Не образили дані компанії при відшкодуванні ПДВ. ПАТ "Миронівський хлібопродукт" і ВАТ "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів" отримали також 1,8 млрд грн відшкодування експортного ПДВ з державного бюджету в 2017 році.

Нагадаємо, що з 2017 року виплачується спеціальна бюджетна дотація для аграрних підприємств. Її розмір пропорційний сплаченого до бюджету ПДВ.

На другому місці за дотаціями Укрлендфармінг з 444 млн грн. На дві компанії припадає 49% всіх дотацій виплачених з початку року.

Нагадаємо, що група компаній "Миронівський хлібопродукт" належить мільярдерові Юрію Косюку, раднику президента Петра Порошенка. У 2015 році він був доларовий мільярдер. Мабуть, такому бізнесмену дуже потрібні державні дотації. Не витягне бізнес без них.

Олігархи в Україні

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що розкішний будинок українського олігарха Ріната Ахметова, який той будує в селі Плюти під Києвом, показали з висоти пташиного польоту.