Глава Верховної Ради Андрій Парубій не підписував розпорядження про закордонне відрядженні позафракційного народного депутата Надії Савченко.

Нардеп в нинішньому році жодного разу не зверталася до Парубія, повідомив його прес-секретар Андрій Ковальов.

"З початку 2018 року Надія Савченко не зверталася до голови ВР Андрію Парубію з проханням відправити її в закордонні відрядження і Андрій Володимирович розпорядження про закордонне відрядженні народного депутата Надії Савченко не підписував", - розповів він.

Савченко зникла з України після того, як її викликали на допит в СБУ у справі Володимира Рубана. За словами сестри нардепа, вона вирушила у відрядження в ПАРЄ, однак там цю інформацію не підтвердили.

Варто відзначити, що раніше нардеп Надія Савченко, яку Служба безпеки України нещодавно викликала на допит у справі "перемовника" Володимира Рубана, похвалилася присутністю в Європейському парламенті у Страсбурзі.

"Триває робоча поїздка в Європейський Парламент у Страсбурзі, де проходить парламентська сесія. Основною темою зустрічей з європарламентарями голови ПП "Суспільно-політична платформа Надії Савченко", народного депутата Надії Савченко є звільнення українських політв'язнів в РФ і полонених на окупованих територіях", - йдеться в замітці на сторінці депутата, підписаної прес-службою.

Сама ж Савченко наполягає, що знаходиться у Страсбурзі на сесії ПАРЄ.

"Триває заслуховування звіту Генерального Секретаря Ради Європи з питань порушення прав людини в Туреччині (Страсбург, сесія ПАРЄ). Також розглядалося питання порушення прав людини на окупованих Росією територіях України і в аннексированном Криму", - написала нардеп, додавши фотографії з залу.

За даними українських ЗМІ на цьому тижні не заплановано ніяких сесій ПАРЄ.

12-15 березня проходить пленарна сесія Європейського парламенту. У понеділок о 19.30 в Європарламенті відбулося засідання Комітету у закордонних справах.Прес-служба Савченко заявляла, що в Страсбурзі у неї заплановані зустрічі з європарламентарями з питань звільнення українських політв'язнів з РФ. У той же час обговорення проблеми укладених на ньому не планувалося.

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко в понеділок заявив журналістам, що народного депутата Надію Савченко викликали на допит у Службу безпеки України по справі Володимира Рубана.

"Служба безпеки України направила народному депутату Надії Савченко виклик на допит на завтра (вівторок, 13 Березня - ред.), тим не менше, сьогодні в 4 ранку вона відбула з території країни", – сказав глава ГПУ.

Справа Рубана: СБУ викликала на допит Савченко.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Савченко підловили на брехні про відрядження.