Кілька днів тому у мікроавтобусі, переповненому зброєю, затримали керівника центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана.

Вже наступного дня суд ухвалив рішення про арешт на два місяці без права внесення застави. Представники військової прокуратури оголосили про підозру у підготовці терактів, перевезенні та зберіганні зброї.

До цього Рубан, як виявилося, також фігурував у гучних скандалах – приписують шкільні підручники про возз’єднання Русі, проект про федералізацію України та дитячий журнал "Соняшник". Від самого початку російської агресії на Донбасі був негласним переговірником щодо заручників, займався обміном полоненими, родичі яких неодноразово розповідали про шантаж.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

Нерідко він та його підопічні нібито вимагали від близьких чималі суми, погрожуючи, що в іншому випадку родина просто не побачить сина. Натякали відкрито: грошей хоче "та сторона", а він тільки місіонер, який нічого не контролює. Припускали, що керівника центру звільнення міг бути пов'язаний із бойовиками.

Сам Рубан засвідчив, що процесс обміну зазвичай відбвається на нейтральній території, чотири рази їздив і в уже окупований Луганськ, щоб домовитися про звільнення Надії Савченко. Брав участь у перемовинах і колишній голова так званого "парламенту "ЛНР" Олексій Карякін.

Зброю з окупованої Горлівки у вільний Бахмут вивозили на білому Mercedes Benz Sprinter. Машина, як говорив підозрюваний, належала людині із позивним "Кедр" – спецпризначенець, про якого практично нічого не відомо.

В салоні були меблі, туди і заховали весь арсенал: міни калібром 120 мм, протипіхотні міни, міни для протитанкового гранатомету, автомати Калашникова, ручні кулемети, пістолети, тисячі патронів, гранати, міномет.

Але на в'їзді до блокпосту "Майорськ", його затримали. Вранці силовики провели обшук в квартирі Рубана, забрали рукописні папери зі списками полонених, мобільні телефони, жорсткі диски.

За версією слідства, підозрюваний планував теракт ще в листопаді 2017-го. Це могло дати змогу Росії повномасштабний наступ і під виглядом миротворчої операції ввести на територію України російські війська. У тексті підозри вказано: " керівник "Офіцерського корпусу" планував підірвати будівлі Верховної Ради, Адміністрації президента і житлові будинки в урядовому кварталі. Рубан планував вбити президента Петра Порошенка, працівників силових структур, народних депутатів, інших державних діячів і звичайних людей".

Дивіться: Відео перевезення зброї

Окремо готувався план захоплення будівлі парламенту, а також напади на помешкання президента Порошенка і лідерів "Народного фронту" – міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, секретаря РНБО Олександра Турчинова і колишнього прем’єра Арсенія Яценюка.

Пізніше Рубана взяли під варту на 60 діб без можливості внесення застави. Провина представлялася як довершений факт, без натяку на презумпцію невинуватості:

"Йдеться не про перевізника, ви отримаєте неспростовні докази, які масштабні теракти готувалися в Україні і яка для цього була задіяна мережа. Розслідувати, у найкоротший термін! Притягти до відповідальності!… Бо мета була дестабілізувати суспільство через масові теракти. І докази цього є неспростовні", - так відреагував на це президент Петро Порошенко.

Дивіться: Затримання Рубана: усі подробиці гучної справи

Як повідомляв портал "Знай.ua", СБУ оприлюднила ключові докази у справі Рубана.