Вже наступного місяця суд повинен розпочати засідання у найгучнішій справі – відстороненого очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова. Його дружина свого часу сплатила рекордну суму застави: 100 мільйонів гривень за всю історію українського правосуддя ще не призначали нікому.

За даними проекту журналістських розслідувань "Схеми", у цій історії виявилося подвійне дно, тому що гроші повинні були піти в державний бюджет, оскільки сам підозрюваний всі вимоги слідства не виконав. Зокрема, із трьох закордонних паспортів здав тільки один. Але чомусь ні судді, ні антикорупціонери не поспішають вчинити так, як того вимагає буква закону, і справа, судячи зі всього, вкорте зайшла у глухий кут.

За перебігом засідання у Солом'янському районному суді Києва тоді пильнували тисячі людей. За допомогою застави головний фіскал уникнув перебування у СІЗО, і нібито гроші, внесені на спеціальний рахунок, йому могли б повернути. Та все, чого дослухався Насіров, – не виїхав за межі Києва та з'являвся на вимогу слідчих. А от про здачу паспортів забув. Адвокати спочатку обмежилися обіцянками, але потім взагалі перестали давати будь-які коментарі з цього приводу.

Всього у відстороненого очільника ДФС на руках було три документи: українські закордонні паспорти (зразка СDххх294, CDххх241) та паспорт громадянина Великої Британії (№5хххх080). Останній він повинен був здати до посольства, а інший зареєструвати у міграційній службі. Проте не зробив цього.

Популярні новини зараз

Палкий коханець міцно застряг у своєї колишньої: ледве дихав та втрачав свідомість

Олена-Крiстiна Лебідь приголомшила зізнанням про жорстоке побиття: покинув на підлозі в калюжі крові

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Показати ще

Саме звідси й виникли припущення, що він має намір скористатися можливістю якийсь час перебувати у лондонській квартирі (у нього їх дві, обидві – в елітних районах британської столиці. – Ред.).

Всі версії Насіров постійно відкидав і дуже обурювався з цього приводу: маразм, популізм, нісенітниці – такий набір характеристик неодноразово з'являвся у медіа від імені підсудного.

Але британські дипломати виявилися дуже відповідальними і зовсім скоро офіційно підтвердили підданство посадовця. Тоді ж, за запитом НАБУ, міграційна служба надала подібний документ і щодо отриманого на території України паспорта.

Поки захист наполягав на своєму і виправдовував клієнта, як міг, САП звернулася з відповідним клопотанням до суду. Що ж завадило стягнути заставу на користь держави, якщо Насіров порушив вимоги?

До слова, служителька Феміди, яка проігнорувала рішення по заставі, зараз також фігурує у кримінальному провадженні – Світлана Кушнір виявилася однією з тих, кого в народі називають "суддями Майдану". Тому теоретично і за законом САП має повне право подати клопотання знову, але от чомусь очільник відомства надій з цього приводу не має.

Назар Холодницький, від підлеглих якого залежить втручання у справу, просто відмовився повторно направляти звернення – мовляв, приречене на провал.

"Є рішення суду, яке ми як прокурори, як юристи просто не можемо зрозуміти. Але є рішення суду, воно набрало законної сили, і воно має бути виконане. Загалом уже півроку, як діє запобіжний захід… Прокурор оцінює свої сили в тих чи інших судових процесах, і якщо ми бачимо, що при наявності таких чітких обставин, ще раз іти туди ж з тими ж клопотаннями? Принаймні процесуальний керівник мені доповів, що він не бачить у цьому сенсу… От і все", - підкреслив він.

Як далі розгортатимуться події, покаже наступне засідання найближчим часом. А поки, як у відомій приказці, "віз і досі там": застава у 100 мільйонів зависла у повітрі, а два паспорти Насірова досі у нього в кишені.

Дивіться: розслідування у справі Насірова

Як повідомляв портал "Знай.ua", прокурори винесли нове обвинувачення Насірову.