Змусити Російську Федерацію залишити Україну в спокої дуже важко. У цьому впевнений спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

Курт Волкер заявив, що Кремлю треба дати знак, що продовжувати війну на Донбасі невигідно для Росії. Про це пише портал "Політека".

«Справа — за Володимиром Путіним, якщо він у цьому зацікавлений. Я думаю, що відновити мир можливо. У нас є Мінська угода, в якій визначено всі необхідні кроки, щоб врегулювати цей конфлікт. Чого не вистачає, так це політичної волі», — впевнений представник Держдепу США, який також є керівником аналітичного центру «Інститут Маккейна» у Вашингтоні.

Як стверджує Волкер, Україна багато в чому виконала мінські угоди. Але Росія, в свою чергу, не припинила військових дій, не відвела важке озброєння і не повернула український кордон під контроль.

Популярні новини зараз

Українцям показали шикарний особняк Софії Ротару: хвойний ліс і Range Rover на ділянці

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

На Львівщині помер легендарний лікар, десятки врятованих втирають сльози: "Жив роботою"

Літак з футболістами потрапив в авіакатастрофу: вижити не вдалося нікому

Показати ще

«Росія проводить в Донбасі військову операцію. Як військова, так і цивільна влада там повністю підкоряється наказам росіян. Але ми запропонували шлях рішення, згідно з яким у районі будуть розміщені миротворчі сили ООН. Ці сили повинні замінити російські війська, забезпечити в районі безпеку і взяти під свій контроль кордон. Це створило б передумови для реалізації Мінських угод», — зазначив Курт Волкер.

Також представник Держдепартаменту впевнений, що окуповані території є для Москви чимось на зразок заручників. Саме через Донбас Росія намагається тиснути на Україну. І якби Москва хотіла дозволити цей військовий конфлікт, то зробила би все дуже просто. Не потрібні їй у прикордонних районах і війська ООН – «зайві очі» будуть заважати переміщенню зброї та військ.

«Наше завдання — створити умови, які змусять їх захотіти припинити це все. Спочатку потрібно, щоб вони зрозуміли, що якщо вони хочуть, щоб Україна стала дружелюбніше до росіян, окупація її територій як раз цьому перешкоджає. Насправді ця ситуація зробила Україну більш національно свідомою, згуртованою і орієнтованою на Захід, ніж коли-небудь раніше», — підкреслив Волкер.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у четвер, 24 травня, палата представників Конгресу США схвалила виділення в 2019 році 250 млн доларів на надання військової допомоги Україні.