Президент України Петро Порошенко звернувся до канцлера Німеччини Ангели Меркель та застеріг щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2", назвавши проект політичним забарам.

Про це пише видання "DW"

"Північний потік-2", за словами Порошенка, це "чисто політичний проект, який фінансує Росія".

"Вибачте за різкі слова, але "Північний потік-2" - це політичний хабар за лояльність до Росії", - заявив Порошенко.

Популярні новини зараз

Юля Зайка показала, ким замінила Холостяка Заливака: "Ми пара?"

Донька Сумської Паперна похвалилася розкішною фігурою в крихітних шортах: "Це вогонь"

Зірка "Дизель шоу" Булітко згадала свій ніжний танець з Чапкісом: "Останній вальс"

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

Він назвав Москву "вкрай ненадійним партнером" і заявив, що реалізація проекту "Північний потік-2" призведе до економічної та енергетичної блокади України, завдасть їй "величезної шкоди".

У газопроводу немає "економічно виправданої основи", а транзит газу через Україну буде набагато вигіднішим і "може бути легко і вигідно модернізований".

Дивіться подробиці щодо будівництва Північного потоку-2 та яку роль виконує Європейська комісія

Як повідомляв портал "Знай.ua", в рамках проекту будівництва "Північниого потоку-2" близько 400 кілометрів газопроводу хочуть пустити по території Фінляндії. Фінський уряд попередньо погодився з умовами будівництва.

Також ми писали про те, що Верхоная Рада прийняла постанову "Про звернення до світової спільноти щодо неприпустимості будівництва газопроводу "Північний потік - 2". Кабінет міністрів має намір звернутися до Європейської комісії щодо недопущення "Газпрому" реалізувати проект "Північний потік-2", який в кінцевому результаті стане твердженням абсолютної монополії РФ на газовому ринку Європи, і як наслідок – енергетична криза в багатьох країнах.

Газпром готує власний "сценарій", згідно з яким транзит російського блакитного палива може зменшитися майже вдесятеро одразу після запуску "Північного потоку-2" і "Турецького потоку".