Створення помісної православної церкви в Україні викликало хвилю невдоволення у Кремлі – наближені до Путіна заявляють, що в жодному випадку не підтримають цю ідею.

Росія - проти?

Зокрема, прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков назвав дії української сторони "розколом":

"Ви знаєте позицію російської православної церкви, патріарха всієї Русі з цього питання. І звичайно, скажімо так, якісь дії, спрямовані на розкол церкви, навряд чи можуть підтримуватися і навряд чи можуть вітатися", - заявив він.

Рішення Порошенка та реакція релігійних представників

Як відомо, два дні тому український президент Петро Порошенко анонсував створення єдиної української церкви, повідомивши, що  всі єпископи УПЦ КП поставили свої підписи в зверненні до Вселенського Патріарха про надання томосу нової Української православної автокефальної церкви. 18 квітня ієрархи УПЦ КП і УАПЦ офіційно передали президенту звернення до Патріарха Варфоломія.

Популярні новини зараз

Головне за день 11 грудня: про що пошкодував Зеленський, що загрожує "свободівцям" і на кого працює Кличко

Лазарєв вперше заговорив про весілля з Лорак, фанати приголомшені: "Абсолютно щасливий!"

Степаненко голосно висловилася про весілля Петросяна з молодою коханкою: "Якщо це правда..."

На Україну суне аномальна зима: синоптики стривожили прогнозом на грудень

Показати ще

День потому Верховна Рада підтримала звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання "томосу" про автокефалію православної церкви в Україні.

В свою чергу, Українська православна церква Київського патріархату заявила, що підтримує всі зусилля, спрямовані на створення єдиної помісної церкви в Україні, а також на подолання існуючого церковного розділення.

"Ми висловлюємо сподівання, що і серед єпископату УПЦ Московського патріархату є відповідальні ієрархи, які справді турбуються про майбутнє Православ'я в Україні та підтримають зусилля щодо канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності", - йдеться в заяві.

Дивіться: Єдина помісна церква? - депутати підтримали законопроект. Виступ Порошенка у ВР

Як повідомляв портал "Знай.ua", Петро Порошенко під час виступу перед депутатами у Верховній Раді, у четвер, 19 квітня заявив, що створення Помісної церкви в Україні є не тільки релігійним питанням, але і геополітичним. За словами президента, Кремль розглядає російську церкву як один з ключових інструментів впливу на Україну. У зв'язку з цим створення Помісної церкви глава держави вважає питанням національної безпеки і оборони. Також глава держави підкреслив, що це питання він давно обговорює з патріархом Варфоломієм.