Створення Помісної церкви в Україні є не тільки релігійним питанням, але і геополітичним.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час виступу перед депутатами у Верховній Раді, у четвер, 19 квітня.

"Мова йде про наше остаточне затвердження незалежності від Москви. Тут не тільки релігія, тут геополітика. І для мене це справа затвердження незалежної помісної церкви має таку ж вагу, як отримані безвіза і Угода про асоціацію з Євросоюзом, як наша спільна боротьба за членство в Євросоюзі і членство в НАТО, які ще попереду", - сказав глава країни.

Навіщо це нам

За словами президента, Кремль розглядає російську церкву як один з ключових інструментів впливу на Україну. У зв'язку з цим створення Помісної церкви глава держави вважає питанням національної безпеки і оборони.

Також Порошенко підкреслив, що це питання щодо створення Єдиної помісної церкви в нашій країні він давно обговорює з патріархом Варфоломієм.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

"Всі ці роки тривав непомітний для стороннього ока діалог зі Вселенським Престолом. Представники моєї команди їздили на Фанар як на роботу. Боротися за українську Церкву - це і є робота, важлива, почесна і відповідальна", - додав він.

Але найбільш результативною і обнадійливою, на думку президента, була зустріч 9 квітня. Тоді Порошенко відчув, що пора діяти більш конкректно.

"За" - 268 голосів

Після виступу Порошенка спікер Ради Андрій Парубій виставив на голосування звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу (в даному випадку це дозвіл) про автокефалію православної церкви в Україні. "За" - 268 депутатів.

Після голосування Порошенко заявив з трибуни, що подзвонить Варфоломію, щоб повідомити йому про те, що в українському парламенті панує дух підтримки Помісної української церкви.

Навіщо потрібно формальне звернення до патріарха

Петро Порошенко пояснив, що для отримання автокефалії треба, щоб до Вселенського патріарха Варфоломія звернулися глава держави, парламент і церковні ієрархи православних церков України. За словами президента, таке звернення вже підписали всі єпископи Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) та Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

Сам процес отримання статусу помісної і незалежної церкви, за планом Порошенко, повинен завершитися до 28 липня - дня 1030-річчя Хрещення Русі.

"Дуже сподіваюся, що це рішення може бути прийнято до 1030-річчя хрещення України-Русі ", - заявив Петро Порошенко.

Помісна церква: релігія чи політика

Як повідомляв портал "Знай.ua", єдина церква в Україні: якою вона буде і в що доведеться вірити