Україні потрібно взяти приклад з розвинутих європейських держав стосовно регулювання депутатської недоторканності.

Про це заявив політик, представник партії «ОСНОВА» Ярослав Арсірій відповідаючи на питання своїх читачів Facebook.

«В розвинених країнах, в тій або іншій формі існує норма, яка захищає депутата від арешту чи затримання. Безумовно, в Україні ця норма себе дискредитувала, але не тому що ця практика не використовується в Європі, а тому що в Україні, в самому тексті Конституції не передбачені умови коли ця недоторканність діє, вона всеосяжна. І тому, дійсно, за той період Незалежності, який ми прожили, відомі випадки, коли депутати цією нормою зловживали і зараз склався стереотип, про те що цю норму необхідно скасувати. Адже ніхто не говорить про те, що її необхідно вдосконалити, уточнити», – заявив Ярослав Арсірій.

Політик партії «ОСНОВА» також зазначив, що найбільш ефективним вирішенням сьогоднішньої ситуації буде врегулювання статусу народних депутатів та Президента у законодавчій площині.

«Питання депутатської недоторканності необхідно привести до тих стандартів і норм, які діють в цивілізованому світі, зокрема, в Європі. Але важливо, щоб така норма відносилась так само до інших посадових осіб держави. Зокрема, коли говорять про депутатську недоторканність, забувають про те, що ще одна висока державне особа, а саме президент, у нас сьогодні не підзвітний для правоохоронних органів. Тому що чинного закону про імпічмент немає. Таким чином, я однозначно виступаю за те, щоб разом зі зміною норми про недоторканність депутатів, одночасно розглядався, і я сподіваюся, був би прийнятий Закон про імпічмент президента», – резюмував політик.

Популярні новини зараз

Аліна Гросу виявилася Трояндою з "Маски", українці не вірять очам: "Коли здогадалися?"

ПриватБанк закриває відділення по всій Україні: "Викликало хвилю обурення"

Повна, висока і з короткою стрижкою: українці оніміли від зовнішнього вигляду "Тіни Кароль"

Дружина Дзідзьо розкрила правду про стосунки чоловіка з кумою Цибульською: "Це образливо"

Показати ще

Дивіться: Ярослав Арсірій про скасування недоторканності та імпічмент

Як повідомляв портал "Знай.ua", оприлюднені попередні результати виборів до місцевих адміністрацій.