За підсумками візиту спецпредставника США Курта Волкера в Київ, кількість актуальних питань тільки збільшилася, пише у своєму блозі експерт-міжнародник Володимир Воля.

На думку політолога, Порошенко і Волкер обговорювали як мінімум два питання: присутність миротворчого контингенту ООН на Донбасі, а також звільнення полонених і утримуваних осіб.

«Офіційні прес–релізи, повідомляють, що президент і Волкер ще говорили про виконання Мінських угод, але ніякої конкретної інформації не дають», – додав аналітик.

Воля впевнений, що для більш об'єктивної оцінки підсумків візиту необхідно виходити з можливостей Волкера.

«Українські політики щоразу очікують приїзду Волкера, та й взагалі кожного американського політика, як манни небесної, а кожне слово сприймають як істину в останній інстанції. Насправді Волкер в силу своєї посади має дуже обмеженим набором повноважень», – акцентує Володимир Воля.

Популярні новини зараз

ПриватБанк роздає дані українців, як на ярмарку: новий номер вже не допоможе

Леся Нікітюк з мамою здивували українців: як дві краплі

Дружина Дзідзьо розкрила правду про стосунки чоловіка з кумою Цибульською: "Це образливо"

8 березня: красиві листівки і привітання у віршах

Показати ще

Політолог пояснює, що насправді Волкеру доручено виконувати лише завдання по збору та аналізу інформації про ситуацію на Донбасі, доповідати обстановку держсекретареві Тиллерсону і озвучувати позицію США під час переговорів з помічником президента РФ Сурков. Крім того, Держдепартамент уповноважив Волкера на вирішення однієї задачі, пов'язаної з врегулюванням конфлікту на Донбасі, після чого його повноваження відразу ж закінчаться.

«Тобто українська правляча еліта, експерти та ЗМІ чекають, що питання конфлікту на Донбасі дозволить дипломат, який володіє дуже обмеженим функціоналом», – резюмує Воля, звернувши увагу, як сам Волкер нещодавно чесно визнав, що особисто не спілкується з президентом Трампом, а доповідає обстановку максимум на рівні держсекретаря Тіллерсона.

Експерт висловлює припущення, що Порошенко є більш поінформованою фігурою про переговори між США і РФ по Україні. На думку політолога, в той час як Волкер виконує інформаційно-аналітичну функцію, Медведчук працює на більш високому рівні – на рівні прийняття рішень.

«Якщо Волкер виконує інформаційно-аналітичну функцію, то Медведчук, маючи виходи на перших осіб РФ, працює на більш високому рівні прийняття рішень. Тобто, завдяки такому переговірнику і його можливостям, Порошенко має можливість не просто доносити свою позицію до Путіна, та ще безпосередньо, але і впливати на рішення, що приймаються по лінії США-РФ», – резюмує експерт.

На думку політолога, Порошенко має всі можливості підвищити свій рівень залученості в процес прийняття рішень по Донбасу.

«А Медведчук забезпечує для Порошенка прямий канал комунікації з Кремлем і можливість опосередкованої участі в переговорному процесі, в той час як дипломати і чиновники США взагалі не пропонують ніяких варіантів», – переконаний Воля.