Комісія з питань помилування в Ямало-Ненецькому автономному окрузі не прийняла до розгляду два клопотання про помилування українського політв'язня в Росії режисера Олега Сенцова.

Про це повідомили в прес-службі губернатора округу.

"Підтверджуємо, що в комісію з питань помилування надійшли два клопотання, але обидва - не від Олега Сенцова. Прохання про помилування має бути написано особисто Сенцовим, тому прохання не прийняті", - сказали в прес-службі.

Клопотання від матері Сенцова і архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента спочатку були написані на ім'я президента Росії Володимира Путіна, а з адміністрації президента вони були спрямовані в комісію.

Разом з тим варто відзначити, що сестра Олега Сенцова Наталія Каплан зазначила, що президент Російської Федерації Володимир Путін може "мстити" українському режисеру Олегу Сенцову через його публічне приниження.

"Спочатку там просто хапали проукраїнськи налаштованих людей, а потім все закрутилося так, що він став досить цінним заручником. На жаль, це так. Плюс ще й у тому, і це теж на рівні чуток, що це особиста образа Путіна з-за того, що Олег назвав його в суді "кривавим карликом", чого той сильно не любить. Олег – єдиний політв'язень, який так висловився. Може, це зіграло свою роль", — зазначила вона.

Популярні новини зараз

З 1 вересня школи перейдуть на стандарти Нью-Гемпшира: малюнки – на уроках історії, нові тести і "нарко-перевірка" вчителів

Олена-Крістіна Лебідь показала стрункого Розенка у відмінній формі - "Пакує купальник"

Олена Філонова розляглася посеред вулиці з букетом і кульками в руках: "Загадуйте бажання"

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Показати ще

Більш того, Каплан розповіла, що впевнена в тому, що петицію на сайті Білого дому підпишуть, однак "далі будемо продовжувати боротися".

Крім того варто додати, що раніше голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко зазначив, що міжнародні "друзі" України мали б зіграти визначальну роль у звільненні Олега Сенцова, як вже колись виступила Туручинна при звільненні Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

Він також зазначив, що найкращою можливістю для звільнення Олега Сенцова був момент початку футбольного Мундіалю на території РФ. Адже саме тоді були налагоджені добрі контаки омбудсменів обох країн.

"Можливо, на те, що Сенцова не звільнили в червні, вплинула неправильна тактика українського омбудсмена Денисової. Багато шуму навколо її поїздок в Росію. Самопіар Денисова зробила, а от таємним делікатним переговорам могла перешкодити. Путін галасу не любить. Крім того, Путін міг планувати зробити позитивний жест під час чемпіонату, а потім побачив, що і так все нормально: європейські лідери їдуть і без звільнення Сенцова. Навіщо тоді поспішати?", — зазначив Фесенко.

Сенцов дуже схуд, але тримається добре, - Светова

Нагадаємо, сестра Сенцова попросила українців про дещо важливе.

Як повідомляв "Знай.ua", Росія спростувала інформацію про звільнення Сенцова.

Також "Знай.ua" писав, що сестра Сенцова відреагувала на інформацію про звільнення режисера.