Президент України Петро Порошенко підписав закон про допуск підрозділів збройних сил інших держав, в тому числі США, на територію країни в 2018 році для участі в багатонаціональних військових навчаннях. Зокрема, мова йде про проведення в цьому році україно-американських навчань Sea Breeze-2018 і Rapid Trident-2018.

Про це в понеділок, 29 січня, повідомляється на сайті парламенту.

Раніше Порошенко вніс в Раду відповідний законопроект. Рада прийняла документ 18 січня. Сьогодні ж у статусі проходження документа на сайті Ради відзначається, що "закон повернутий з підписом президента".

Згідно з документом, в Україні планується провести багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів збройних сил, українсько-американські навчання "Репід Трайдент - 2018", українсько-американські навчання "Сі Бриз - 2018", багатонаціональні навчання "Світла Лавина - 2018", багатонаціональні навчання "Чисте небо - 2018 " та українсько-румунське навчання "Ріверіан - 2018 ".

Законом передбачено, що багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів збройних сил проходитимуть в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки в с. Старичі Яворівського району Львівської області (МЦМБ) протягом усього року (365 діб). В них візьме участь в цілому 13 тис військовослужбовців і 16 літаків і вертольотів: 10 тис військових від Збройних сил України, по 1,5 тис військових від ЗС США і ВС інших країн-членів НАТО, 10 літаків і вертольотів від ВСУ і по 3 - від ЗС США і ВС країн НАТО.

Дивіться: На одному з полігонів в зоні АТО українські вертолітники провели планові військові навчання:

Як повідомляв портал "Знай.ua", США виділять фінансову допомогу для України на оборонні потреби. Розмір пакета становить 350 мільйонів доларів і передбачає поставки летального озброєння, а також технічну допомогу і навчання для українських військових.