Дію експортного мита на металобрухт в розмірі 30 євро/т може бути продовжено ще на 2 роки. Сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва було прийнято рішення рекомендувати Парламенту прийняти відповідний законопроект №6382 за основу та в цілому з техніко-юридичним доопрацюванням.

"Це дасть українським металургам сировину, українцям - роботу і зарплату, а армії - необхідну техніку і зброю. Зробимо щеплення стабільності для ослабленої української промисловості і економіки! Стратегічно ж ми пропонуємо реалізувати Антикризовий план розвитку економіки", - прокоментував рішення голова Комітету, заступник Лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк, відзначивши, що, наприклад, Казахстан сьогодні вчергове оголосив про введення повної заборони на експорт металобрухту на 6 місяців.

Як зазначив президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков, експорт металобрухту обмежують 32 країни світу. За підрахунками організації, в Україні перероблена та реалізована тона металобрухту, у порівнянні з тоною експортованого металобрухту, дає у 7-8 разів вищі надходження до бюджету.

Нагадаємо, 12.07.2016 року, за ініціативою РПЛ, було прийнято Закон України №1455-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку", яким з 15 вересня 2016 року на рік було підвищено ставки експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну. Продовження ж дії закону - необхідний в національних інтересах України крок, що підтримується як профільними об’єднаннями виробників та галузевими асоціаціями металургів, так і підприємствами військово-промислового комплексу країни.