Український уряд схвалив законопроект про приватизацію, який замінить застарілі норми в цій сфері.

Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив сьогодні, 4 липня, передає Рoliteka. Над проектом потрудилися Фонд державного майна і Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Все це відбувалося за підтримки Європейського банку реконструкції і розвитку та участі міжнародних донорів. Як же нововведення позначиться на житті українців?

Закон нарешті дозволить боротьбі за держактиви вийти на глобальний рівень, а вартість об'єктів у державній вартості диктуватиметься ринком. Інститут оцінки кане в небуття, поступаючись дорогою платоспроможному попиту. У Мінекономіки зазначають, що органи держвлади повинні виконувати свої безпосередні функції, а не управляти державним майном.

Зараз державну власність поділили на такі групи (в майбутньому всі вони можуть бути приватизовані): підприємства, які можуть бути передані в концесію, непрацюючі і стратегічні підприємства, а також ті, які виконують важливу оборонну, соціальну та інші функції.

Законопроект передбачає посилений захист прав інвесторів, можливість залучення міжнародного суддівства і збільшення потоку покупців.

Популярні новини зараз
В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури "За*бали тупо в дошку": українці не витримують "квестів" із передачею показників лічильників Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, які саме підприємства потраплять під приватизацію, і чим це загрожує.