Український уряд схвалив законопроект про приватизацію, який замінить застарілі норми в цій сфері.

Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив сьогодні, 4 липня, передає Рoliteka. Над проектом потрудилися Фонд державного майна і Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Все це відбувалося за підтримки Європейського банку реконструкції і розвитку та участі міжнародних донорів. Як же нововведення позначиться на житті українців?

Закон нарешті дозволить боротьбі за держактиви вийти на глобальний рівень, а вартість об'єктів у державній вартості диктуватиметься ринком. Інститут оцінки кане в небуття, поступаючись дорогою платоспроможному попиту. У Мінекономіки зазначають, що органи держвлади повинні виконувати свої безпосередні функції, а не управляти державним майном.

Зараз державну власність поділили на такі групи (в майбутньому всі вони можуть бути приватизовані): підприємства, які можуть бути передані в концесію, непрацюючі і стратегічні підприємства, а також ті, які виконують важливу оборонну, соціальну та інші функції.

Законопроект передбачає посилений захист прав інвесторів, можливість залучення міжнародного суддівства і збільшення потоку покупців.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік показав, як молода дружина заковтує сосиску: "Смакота"

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, які саме підприємства потраплять під приватизацію, і чим це загрожує.