Під час кривавих подій на Майдані в кінці 2013 на початку 2014 року кримські регіонали запевняли російське керівництво, що зможуть провести спецоперацію з анексії півострова самі, однак пізніше Кремлю довелося залучити криміналітет на чолі з Сергієм Аксьоновим.

Про це розповів , єдиний депутат Держдуми РФ, хто голосував проти приєднання Криму до Росії, сьогодні вже екс- депутат, Ілля Пономарьов.

За словами Пономарьова, всією операцією по окупації Криму безпосередньо керував російський президент Володимир Путін. А ідеологічно і стратегічно весь план захоплення територій України розробив помічник Путіна Владислав Сурков.

"Сурков як людина дуже збочено створена. Тому для нього асоціація з романом" Острів Крим "і прізвище Аксьонов в цьому контексті - це великий символізм. Це точно грало роль в ухваленні рішення. Насправді я від нього чув на пряму такий текст, що "спочатку колишні регіонали всі кримські сказали, що ми тут самі все зробимо, у нас все під контролем, але потім прийшли кримські татари і всіх розігнали і тоді стало зрозуміло, що нам потрібні пасіонарії і ми вдалися до допомоги криміналу на чолі з Аксьоновим і Константиновим ". Це я цитую те, що було ним сказано", - зазначив Пономарьов в ефірі програми "Гордон" на"112 Україна".

Він додав, що Кремль свідомо поставив бандита на чолі анексованого Криму, щоб можна було керувати натовпом.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Волкер розповів про роль Суркова у подіях на Донбасі.