Не тільки польоти екс-глави СБУ Валентина Наливаченка в Росію в 2015 році, але і всю його діяльність на посту глави відомства повинна розслідувати спеціальна слідча комісія, заявив в ефірі "112 Україна" народний депутат Вадим Рабинович.

"3 квітня 2015 року Валентин Наливайченко в аеропорту "Жуляни" приїхав з трьома своїми помічниками і сказав панові Медведчуку, про те, що Батьківщина вимагає, щоб "ти мене взяв в літак і відвіз в Бєлгород".

"Медведчук і члени екіпажу отримали такий папірець, де вони розписалися за 10 років нерозголошення цієї ситуації для того, щоб бути застрахованим від пана Наливайченка, що сьогодні і відбувається. Я хочу вам сказати: ви недавно дійсно, пан Наливайченко, були на допиті і сказали там, що ви не літали у ворожу країну. Я шкодую, але 3 квітня ви полетіли. І приземлившись, ви зустрілися з главою ФСБ Росії ... вибачте, я прізвища не пам'ятаю. І з Сергієм Івановим, який теж там знаходився. Ви сьогодні зробили що? Сьогодні прикордонникам вже пред'явлено звинувачення. І, до речі, я вважаю свій виступ депутатським запитом і звертаюся до Служби безпеки (СБУ - ред.). Ви просто не маєте права хлопчика, який пропускав тодішнього главу СБУ, судити", - розповів Рабинович під час ефіру.

За словами депутата, в зв'язку зі сформованою ситуацією він детально вивчив біографію екс-глави СБУ.

"І зараз офіційно звертаюся до Верховної Ради про створення слідчої комісії по ситуації з Наливайченком. Якщо вона, підтвердить мої слова - ми з вами побачимо таку страшну картину, яку не бачили ніколи. Якщо не підтвердить - я готовий нести політичну, моральну, кримінальну, яку ви хочете відповідальність", - пообіцяв Рабинович.

За інформацією народного обранця, після закінчення з відзнакою університету Наливайченко став працювати завідувачем відділу по роботі з іноземцями, потім його рекомендували в Червонопрапорний імені Юрія Андропова Інститут КДБ.

"З 1991 по 1994 рік. Дорогі друзі, я відкрию вам маленьку таємницю. У 1992 році Борис Єльцин видав спеціальний указ, за ​​яким вчитися в цьому закладі могли тільки ті, хто прийняв присягу на вірність Росії. Я ще раз повторюю: на вірність Росії. Тому всі наші провчилися один рік - і поїхали. А пан Наливайченко чудово вчився в школі КДБ до 1994 року", - повідомив Рабинович і звернув увагу на той факт, що в МЗС Наливайченко подав біографію, згідно з якою з 1992 по 1994 рік працював заступником директора з економіки, маркетингу та менеджменту ТОВ "Якість Запоріжжя".

Злі язики кажуть, продовжив народний обранець, що перед тим як повернутися в Україну і влаштуватися працювати в МЗС, у Наливайченка відбулася шестигодинназустріч з людиною на ім'я Сергій Іванов.

"Після цього ви влаштувалися працювати патріотом ... Розповідали всім, який ви агент Заходу. Я думаю, що це теж була частина вашої легенди. Я більше не вірю вам, пане Наливайченко. Ви сьогодні просто підставляєте пілотів літака, але не знаєте, що вас засікли камери спостереження. І якщо ви, Медведчук чи СБУ захочете подати на мене в суд, то я розповім про наступний ваш політ в Російську Федерацію під час війни. Я стверджую, що літав Наливайченко в Росію двічі. Я стверджую, що він розмовляв в цей час там з керівниками Росії. Я стверджую, що це він приховав від усіх, включаючи керівництво України. А тепер дайте мені відповідь на питання, як він повернувся і чому?"- поставив риторичне запитання Вадим Рабинович.