Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що українським правоохоронцям вдалося встановити імена та посади російських полковників, які передавали зброю позафракційному депутату Надії Савченко нібито для організації теракту в центрі Києва.

"Після Революції гідності ми всі живемо в умовах трьох воєн. Перша очевидна – це війна з російськими окупантами і проросійськими сепаратистами на Донбасі", – зазначив керівник ГПУ під час виступу в Острозі Рівненьскої області на "Острог Forum – 2018".

Докази ГПУ

За словами Луценка, сили противника оцінюються приблизно у 40 тисяч озброєних сепаратистів-терористів, не тільки тисячі офіцерів російської армії, які керують ними:

"Хоча б на прикладі запланованого Надією Савченко терористичного акту ми довели, що конкретні полковники Російської Федерації видавали їй зброю для терористичного акту в центрі української столиці. Ми знаємо цих полковників за прізвищами, за їхніми іменами-прикриттями, за їхніми посадовими званнями тощо. Крім першого фронту на Донбасі, другого фронту на корупції, є ще третій фронт – проти українського патерналізму", – додав генпрокурор.

Справа Савченко

Наприкінці березня генпрокурор Юрій Луценко підписав та оголосив підозру нардепу Надії Савченко. Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.

Популярні новини зараз

"Корабельна сосна" Ірина Аллахвердієва похвалилася в декларації подарунком в 5 мільйонів - "Непоганий презент"

Погода 20 вересня закине українців до зимових холодів: діставайте шапки, сонце не повернеться

Наташа Корольова приховувала доньку, народжену другу-гею за 50 біткоїнів: "Був у нестямі від радості"

Продюсер Юра "злив" фінал "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Натовп майбутніх блогерів бігають..."

Показати ще

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Надії Савченко у вигляді тримання під вартою на 59 діб до 20 травня без альтернативи внесення застави.

Слідство призначило 13 експертиз зброї, боєприпасів, вибухових речовин, відео- та аудіоматеріалів, виступів і публічних закликів, зокрема й комісійну судово-психологічну експертизу щодо Савченко. Надія Савченко пройшла тестування на поліграфі ("детекторі брехні").

Дивіться: уперше після оголошеного голодування Надія Савченко з'явилась перед камерами

Як повідомляв портал "Знай.ua", сестру позафракційного депутата Надії Савченко допитували силовики СБУ в якості свідка у рамках провадження, відкритого ще у 2015 році, коли підсудна повернулася з російського полону. За її словами, згідно провадження трирічної давнини слідчі нібито намагаються спекулювати справою, порушеною цього року – Віру Савченко допитували про знайомство із керівником "Офіцерського корпусу" Володимиром Рубаном, затриманим за спробу вивезення зброї з непідконтрольних Києву територій.