Шевченківський районний суд Києва продовжив термін утримання під вартою підозрюваного у підготовці теракту і держперевороту керівника Центру визволення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана до 8 вересня.

При цьому прокурори пробачили продовжити запобіжний захід на 60 діб, але суд обмежив перебування Рубана під вартою до 8 вересня.

Київський суд не оголошував мотивувальну частину своєї ухвали, проте суддя ухвалив дане рішення виходячи з того, що 8 вересня закінчується строк досудового слідства по справі Рубана-Савченко і він просто не міг вийти за ці межі.

Адвокат Рубана Валентин Рибін заявив, що він і його підзахисний до 8 вересня встигнуть повністю ознайомитися з матеріалами справи. Крім того, він додав, що інша підозрювана у цій гучній справі Надія Савченко та її захисники сьогодні ознайомилися лише з одним з більш, ніж 20-ти томів кримінального провадження.

Слідство вважає, що Савченко та Рубан планували обстріляти будівлі в урядовому кварталі Києва і вбити керівництво держави, а вночі захопити будівлю Верховної Ради.

Савченко інкримінують скоєння кримінальних злочинів, передбачених сімома статтями Кримінального кодексу України.

Крім того, правоохоронці задокументували факт перевезення Савченко і Рубаном у листопаді 2017 року зброї з окупованої на підконтрольну Україні територію для здійснення терактів.

Раніше Генеральна прокуратура України і Служба безпеки завершили розслідування стосовно підозрюваних у підготовці теракту в Києві позафракційного народного депутата Надії Савченко та екс-голови організації "Офіцерський корпус" Володимира Рубана.

Нагадаємо, справа Савченко: суд дав підозрюваної останній шанс. Навесні цього року суд постановив взяти народного депутата під варту без можливості внесення застави.

Як повідомляв "Знай. ua", суд продовжив "відпустку" Савченко.

Також "Знай. ua" писал, що Завченко і Рубан могли безкарно обстріляти центр Києва з двох точок. Для здійснення теракту Савченко знадобилося б усього 10 чоловік.