У законопроекті «Про національну безпеку України» хочуть закріпити курс на вступ в НАТО і ЄС, але ні Євросоюз, ні Північноатлантичний альянс не давали підтвердження готовності прийняти Україну до своїх лав

Про це в ефірі телеканалу «Україна» заявив народний депутат, лідер партії «ОСНОВА» Сергій Тарута, коментуючи внесення президентом Петром Порошенко до Верховної Ради законопроекту «Про національну безпеку України».

За словами депутата, вносити подібного роду документи в парламент потрібно тільки після отримання підтвердження досяжності закладених там цілей.

«У законопроекті хочуть закріпити курс на вступ в НАТО і ЄС. Почну з того, що це популізм. Перш ніж вносити документ з такими формулюваннями потрібно отримати «добро» від Євросоюзу і НАТО. Ще в грудні 2016 року Рада Євросоюзу заявила, що угода про Асоціацію не означає для України перспективи вступу в ЄС. Відносно НАТО ситуація ще складніша. Майже 10 років тому нам відмовилися надати дорожню карту вступу в НАТО. І з тих пір Україна жодного разу цю дорожню карту більше не просила», – підкреслив Сергій Тарута.

Як зазначає парламентарій, в Конституції записано, що Україна має позаблоковий статус, тобто законопроект потребує внесення змін до Основного закону, на що не буде 300 необхідних голосів народних депутатів.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: бонус по субсидіям, "посадка" Порошенка, штрафи для пішоходів та в'язниця за порожній шлунок

Пасажирка влаштувала у вагоні метро спекотний денс: обскакала Яму і Кухар, епічне відео танців

Доларова лихоманка ламає економіку України, обіцяють - 50 грн за "зелений": тривожний прогноз

Тіна Кароль відповіла Дану Балану взаємністю: "Шукали дуже довго"

Показати ще

«Потрібно зробити так, щоб сам Євросоюз хотів запросити Україну до своїх лав. Але поточна ситуація в країні і небажання влади створювати працюючий Антикорупційний суд ще більше відштовхує нас від європерспектив», – додав народний депутат.

На його думку, ще одна з норм законопроекту, перехід на стандарти НАТО, економічно не вигідна Україні.

«Це добре, що ми наближаємося до цивілізованих стандартів. Але, також це означає, що ми повинні будемо закуповувати зброю в країнах НАТО, тому що виробляти його за їхніми стандартами ми сьогодні не можемо. Цим ми знищимо наш ВПК. Це означає, що ми буде сильно залежати від закупівель зарубіжних зразків зброї і техніки. Потрібно мати сучасні стандарти, але розраховувати, перш за все, на себе», – підкреслив Сергій Тарута.

Нагадаємо, що законопроект №8068 «Про національну безпеку України» надійшов до Верховної Ради 28 лютого. Спікер Андрій Парубій відразу ж направив законопроект на розгляд до профільного комітету і дав доручення невідкладно його розглянути.