Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що, оскільки Конституційний суд визнав мовний закон "Ківалова-Колісніченка" неконституційним, це відкриває можливість народний депутатам ухвалити новий закон про мову. Про це він сказав на засіданні парламенту.

"Вчора Конституційний суд виніс рішення, що ухвалений 3 липня 2012 року закон про засади державної мовної політики є неконституційним. Щиро вітаю всіх українців з цим рішенням українського конституційного суду", - сказав Парубій.

Він зазначив, що за цим "ганебним актом, російська агентура під виглядом політиків намагалась розколоти Україну".

Голова парламенту додав, що основним законом, який визначає засади державної мовної політики, була і є Конституція України, яка визначає, що державною мовою в Україні є українська.

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію
Показати ще

"Рішення Конституційного суду відкриває нам можливість розглянути і ухвалити новий закон про мову і я прошу фракції провести консультації по тих проектах, які зареєстровані, щоб ми могли обговорити і вийти на позитивне рішення", - сказав Парубій.

Також він повідомив , що у пятницю делегація на чолі з головою ВР візьме участь у міжпарламентській безпековій конференції " Грузія, Молдова та Україна: східне партнерство та поточні виклики безпеки".

"Україна, Грузія і Молдова як ніхто інший знають про безпекові загрози. Наші країни відчули на собі, що таке російська агресія", - сказав Парубій.

Парубій зазначив, що необхідно "звірити годинники на шляху до євроінтеграції".

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", у Конституційному суді прокоментували ситуацію з "мовним законом Колесніченка-Ківалова", а також пояснили, що допомогло визнати закон неконституційним.

Таким чином, у рішенні КСУ йдеться, що Верховна Рада України порушила процедуру розгляду і прийняття проекту Закону України "Про засади державної мовної політики".

Зокрема, йдеться про процедуру, визначену положеннями частини третьої статті 84, частини першої статті 93 Основного Закону України, що також поставило під сумнів дотримання вимог, передбачених статтею 91 Конституції.У Конституційному суді прокоментували ситуацію з "мовним законом Колесніченка-Ківалова", а також пояснили, що допомогло визнати закон неконституційним.

Таким чином, у рішенні КСУ йдеться, що Верховна Рада України порушила процедуру розгляду і прийняття проекту Закону України "Про засади державної мовної політики".

Зокрема, йдеться про процедуру, визначену положеннями частини третьої статті 84, частини першої статті 93 Основного Закону України, що також поставило під сумнів дотримання вимог, передбачених статтею 91 Конституції.