У Конституційному суді прокоментували ситуацію з "мовним законом Колесніченка-Ківалова", а також пояснили, що допомогло визнати закон неконституційним.

Таким чином, у рішенні КСУ йдеться, що Верховна Рада України порушила процедуру розгляду і прийняття проекту Закону України "Про засади державної мовної політики".

Зокрема, йдеться про процедуру, визначену положеннями частини третьої статті 84, частини першої статті 93 Основного Закону України, що також поставило під сумнів дотримання вимог, передбачених статтею 91 Конституції.

Крім того, Конституційний Суд України дійшов висновку, що порушення конституційної процедури розгляду і прийняття проекту Закону № 9073 під час його ухвалення в цілому на вечірньому пленарному засіданні Верховної Ради України 3 липня 2012 мали системний характер та суттєво вплинули на остаточний результат прийняття Закону. Цей виклад є підставою для визнання закону неконституційним згідно з частиною першою статті 152 Конституції України.

Дивіться сюжет про мовний закон

Популярні новини зараз

У Венеції пересохли канали, гондоли викинуло на мілину

Місто під Києвом пішло під воду через відлигу, люди втрачають терпіння: "Кораблики можна пускати"

"Залишилося три дні...": названо українські регіони, які переведуть до "червоної зони" через спалах covid-19

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще

"Конституційний Суд України вирішив визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) закон України "Про засади державної мовної політики" від 3 липня 2012 № 5029-VI із змінами", – говориться в рішенні суду.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що переформатування Антитерористичної операції у операцію Об'єднаних сил може призвести до ескалації ситуації на Донбасі. У цьому впевнений військовий експерт Олег Жданов.

"В законі про реінтеграції Донбасу є моменти, що суперечать Конституції. Наприклад, вам можуть увірватися в будинок, провести обшук, відібрати машину і так далі. І в цьому його відмінність від закону про оборону", – сказав Жданов.

Також він додав, що раніше Захід не розумів, що таке АТО. Але і новий закон не вносить ясності.