Українські військовослужбовці в районі проведення Операції Об'єднаних сил (ООС) виявили і затримали агента бойовиків "ДНР".

Цю інформацію повідомляє штаб ООС.

Відомо, що сталося затримання ввечері в понеділок, 21 травня.

У штабі ООС кажуть, що агент таємно намагався перетнути лінію зіткнення в районі Авдіївської промзони.

"Наші воїни вели спостереження за даною особою з моменту виходу його з району, що зайнятий противником. Кожні 100-200 метрів цей чоловік зупинявся і робив дзвінок з мобільного телефону. Вийшовши на наш секрет, намагався позбавитися від телефону", - відзначили в штабі.

Популярні новини зараз
Відвернете від себе удачу і накличете лихо: як не треба прикрашати ялинку і дім для зустрічі 2023 року "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Потап нарешті зізнався, що в його житті не одна дівчинка, білявка не як Каменських: "Там на мене чекають такі..." Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..."
Показати ще

Як виявилося, українські військовослужбовці затримали 58-річного громадянина Присяжнюка, який був завербований за розпивання спиртних напоїв "армією ДНР" ще в 2016 році в Горлівці. Особисті доручення отримував від "військовослужбовця ДНР" з позивним "Беркут".

Присяжнюк розповів під час допиту, що є "військовослужбовцем резерву" 11 мотострілецького полку "ДНР". Його завдання - збирати відомості про Збройні сили України. Він заявив, що безпосередньо на промзоні був двічі. Під час слідування третього разу був затриманий військовослужбовцями ЗС України. Зараз з Присяжнюком розбираються співробітники СБУ.

Як повідомляв раніше портал "Знай.Ua", оптимальним заходом для контролю за вивезеною зброєю з зони бойових дій на Донбасі стане прийняття закону про легалізацію зброї.

Волонтер Володимир Голоднюк розповів, що зараз вивести зброю і боєприпаси з зони ООС досить важко, але за 2014-2015 роки було вивезено чимало, особливо гранат, тому проблема з нелегальною зброєю розтягнеться ще на десятки років.

Також портал повідомляв про те, що ватажок одного з підрозділів бойовиків Олег Мамиев, з позивним "Мамай", "командир батальйону" в так званій "ДНР" був ліквідований на Донбасі під час зйомок сюжету для російського пропагандистського телеканалу "Росія".

"Мамай" був тяжко поранений і відправлений в Ясинуватську лікарню. Через дві години після поранення, не приходячи в свідомість, керівник підрозділу бойовиків "Пятнашка" помер на операційному столі.