Кандидат на посаду голови Нацбанку Яків Смолій не має достатнього професійного досвіду, щоб зайняти цей пост, його призначення не поверне довіру до НБУ і банківської системи, а президент докладе всі адміністративні зусилля, щоб проштовхнути позитивне рішення в Раді. Про це в ефірі телеканалу «Еспрессо» заявив народний депутат Сергій Тарута, коментуючи внесення президентом до парламенту проектів постанов про звільнення Валерії Гонтарєвої з посади голови НБУ та призначення на цей пост Смолія.

За словами Тарути, Яків Смолій не є незалежною кандидатурою, і лише продовжує справу Гонтарєвої.

«Незважаючи на обіцянки Порошенка, що новий голова НБУ буде незалежним, Яків Смолій не є таким – він продовжувач справи Гонтарєвої. У нього недостатньо професійного досвіду, щоб бути головою НБУ. Незважаючи на всі звинувачення в корупції Гонтарєвої та її заступника Катерини Рожкової, Смолій нічого не зробив для розслідування цих фактів, зокрема, конфлікту інтересів у діях Рожкової», – зазначив Сергій Тарута.

«Як ми бачимо, міжнародні партнери Україна не говорять нічого по кандидатурі Смолія, публічно не було жодного слова підтримки. Вони розуміють, що Смолій – член команди, і його призначення нічого, по суті, не змінює, і не поверне довіру до НБУ і банківської системи», – додав народний депутат.

На його думку, призначення Якова Смолія буде супроводжуватися тиском президента на парламент для знаходження необхідних голосів за позитивне рішення по цій кандидатурі.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Михайло Заливако зізнався, що підписав з Ганною Богдан контракт: "У мене просто хе*ові умови"

Тіна Кароль зачарувала розтяжкою на старовинних скелях: грайливо закинула ніжку

Мама Кузьми Скрябіна звернулася до Володимира Зеленського через крадіжку спадщини її сина: "Перед Днем народження...."

Розлучена Slavia дісталася до великої сцени: "націлилася" на успіх Дзідзьо

Показати ще

«Президент буде використовувати пакетні домовленості, щоб продавити кандидатуру Смолія. Це буде «бартер» – необхідні голоси в обмін, наприклад, на посади в ЦВК. Така схема означає, що довіри до центрального банку все одно не буде», – підкреслив Сергій Тарута.

Як повідомляв портал "Знай.иа"НБУ дав фінансовий прогноз на наступні два роки.