В Національно банку України впевнені, що гривня скоро почне зміцнюватися, а рекордне падіння курсу зв'язно тільки з сезонними проблемами.

Як пише "Апостроф", про це йдеться в офіційній відповіді НБУ на запит журналістів. У регуляторі заявили, що після переходу на плаваючий курс гривні в 2015 році на валютному ринку спостерігається певна сезонність і така ситуація з курсом валют спостерігається вже третій рік поспіль.

"Зокрема, з боку імпортерів, які формують запаси товарів на новий рік, і одночасно знижуються її надходження; зокрема, з боку аграріїв, які зазвичай протягом року забезпечують близько половини пропозиції валюти на міжбанківському ринку. Як наслідок, на початку кожного року тимчасово посилюється девальваційний тиск на курс гривні ", - вказується у відповіді НБУ.

Зараз спостерігається підвищений попит на валюту з боку імпортерів. Чиновники пообіцяли, що скоро ситуація з гривнею покращитися, однак на зовнішніх товарних ринках складеться сприятлива для українського експорту цінова кон'юнктура, "як це було в 2017 році".

Популярні новини зараз

Кума Дзідзьо Цибульська зустріла весну в обіймах красеня, і це не чоловік: "Час зав'язувати"

Проста бабуся прославила український борщ на весь світ: "Нехай думають, що хочуть"

Розлучену Аліну Гросу помітили в компанії 71-річного "байкера": "Знаю його 21 рік"

Дівчина з найбільшими сідницями засунула пляшку в труси, ледь не тріснули

Показати ще

Щоб врегулювати ситуацію, НБУ продовжує триматися на ринку

"З початку поточного року Національний банк здійснив продаж національної валюти на суму 158,5 млн (за станом на 18.01.2018), щоб запобігти надмірні коливання обмінного курсу гривні", - повідомили в НБУ. Крім того, в банку запевнили, що у них достатньо коштів для врегулювання ситуації на валютному ринку.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українська національна валюта вперше за три останні роки встановила історичний антирекорд. За даними Національного банку, долар в обмінниках виріс в ціні на 3 копійки, і тепер в середньому коштує 28,87 грн: в 2015-му він практично досяг межі в 30,01 грн.