В Національно банку України впевнені, що гривня скоро почне зміцнюватися, а рекордне падіння курсу зв'язно тільки з сезонними проблемами.

Як пише "Апостроф", про це йдеться в офіційній відповіді НБУ на запит журналістів. У регуляторі заявили, що після переходу на плаваючий курс гривні в 2015 році на валютному ринку спостерігається певна сезонність і така ситуація з курсом валют спостерігається вже третій рік поспіль.

"Зокрема, з боку імпортерів, які формують запаси товарів на новий рік, і одночасно знижуються її надходження; зокрема, з боку аграріїв, які зазвичай протягом року забезпечують близько половини пропозиції валюти на міжбанківському ринку. Як наслідок, на початку кожного року тимчасово посилюється девальваційний тиск на курс гривні ", - вказується у відповіді НБУ.

Зараз спостерігається підвищений попит на валюту з боку імпортерів. Чиновники пообіцяли, що скоро ситуація з гривнею покращитися, однак на зовнішніх товарних ринках складеться сприятлива для українського експорту цінова кон'юнктура, "як це було в 2017 році".

Популярні новини зараз
У МВС попередили водіїв: для керування авто потрібно пройти спецпроцедуру – інструкція "Більше не платимо...": українці повелися на жорсткий обман щодо доставки газу Гороскоп на тиждень з 15 по 21 квітня для всіх знаків Зодіаку: визнання для Овнів, перешкоди Дів та шанси Риб Це вже законно: співробітникам ТЦК дозволили робити це під час вручення повістки
Показати ще

Щоб врегулювати ситуацію, НБУ продовжує триматися на ринку

"З початку поточного року Національний банк здійснив продаж національної валюти на суму 158,5 млн (за станом на 18.01.2018), щоб запобігти надмірні коливання обмінного курсу гривні", - повідомили в НБУ. Крім того, в банку запевнили, що у них достатньо коштів для врегулювання ситуації на валютному ринку.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українська національна валюта вперше за три останні роки встановила історичний антирекорд. За даними Національного банку, долар в обмінниках виріс в ціні на 3 копійки, і тепер в середньому коштує 28,87 грн: в 2015-му він практично досяг межі в 30,01 грн.