Російська Федерація різко відреагувала на висилку своїх 13 дипломатів, яка сталася через отруєння у Великобританії колишнього шпигуна Сергія Скрипаля.

Про це стало відомо завдяки заяві російського посольства в Україні.

Російські дипломати в черговий раз спробували спростувати причетність Росії до отруєння Скрипалів, назвавши звинувачення надуманими.

"У будь-якому випадку недружній крок Києва неминуче ускладнить переклад діалогу між Росією і Україною в конструктивне русло і явно не сприятиме нормалізації відносин між ними. Відповідальність за його наслідки ляже на українську сторону. У свою чергу Росія залишає за собою право на відповідні дії", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
В українських супермаркетах слідом за гречкою почали падати ціни на іншу популярну крупу "З 23 у мене 7 людей залишилося": російський десантник записав мотивуючий ролик, запрошуючи до своїх лав Житній хліб може зникнути з полиць магазинів: аграрії повідомили сумні новини ПриватБанк запустив сервіс, на який довго чекали
Показати ще

Нагадаємо, раніше міжнародної акції з дипломатичної ізоляції Росії підключилася Канада - вона висилає з країни чотирьох російських дипломатів.

Першопричина дій канадського керівництва та ж, що і у колег з Великобританії, США, України. Це спроба вбивства імовірно російськими агентами в англійській Солсбері колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля. Він був отруєний разом зі своєю дочкою, але доза отрути виявилася несмертельною. Постраждав також один з агентів Скотленд-Ярду, який вів слідство у цій справі. Він звернувся в лікарню з нездужанням.

Дії канадського керівництва прокоментувала міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд. Вона заявила, що всі четверо співробітників дипломатичних РФ, про яких йде мова в заяві - шпигуни, або особи, цілеспрямовано які підривали престиж і безпеку Країни кленового листа.

Пані Фріланд у своїй промові також підкреслила, що неприпустимі будь-які дії, які спрямовані на підрив існуючого міжнародного порядку. Зокрема, не можна змиритися з анексією Росією Криму, окупацією Придністров'я, Абхазії, Південної Осетії, частини Донбасу. У той же час, дії канадського керівництва не спрямовані проти народу РФ, але виключно проти безвідповідальних кремлівських володарів.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у понеділок, 26 березня, перший заступник голови міжнародного комітету Ради Федерації Росії Володимир Джабар пригрозив Україні і Євросоюзу "відповідним подарунком" через висилку російських дипломатів.