Політолог Петро Олещук прокоментував в інтерв'ю радіостанції «Голос
столиці» майбутню зустріч представників країн «нормандської четвірки»
на Мюнхенській конференції з питань безпеки на наступному тижні в ракурсі перспектив Мінських угод. Відомо, що у зустрічі візьмуть участь президент Петро Порошенко і глави МЗС країн «нормандської четвірки» (РФ, Франція, ФРН).

На думку політолога, є висока ймовірність, що «нормандська четвірка» обговорюватиме питання врегулювання військового конфлікту на Сході України. «Подібна ймовірність, я гадаю, може бути оцінена як досить висока, враховуючи попередню підготовчу роботу, яка була проведена і досить чіткі, на як мій погляд, спроби перезавантажити «мінський процес», надати йому новий імпульс і врешті-решт вийти в будь мірі на реалізацію мінських домовленостей», - прогнозує Петро Олещук.

Говорячи про перезавантаження Мінського мирного процесу, експерт зазначив, що робота ведеться також по непублічним каналах. «Я думаю, що більшість процесів, в тому числі, переговорних, здійснюються не перед камерами і непублічно, для чого є очевидні причини», - підкреслює Олещук.

Олещук впевнений, що переговори щодо обміну полоненими, який веде Віктор
Медведчук, мають свою стратегічну мету «перезапуск» Мінських угод. «Ні для кого не секрет, що, наприклад, ще починаючи з минулого року, досить активні переговори проводяться за посередництва Меведчука з Росією з питання обміну полоненими. Ми пам'ятаємо, як було проведено перший етап. Зараз говорять про другий етап. Відповідно, на мій погляд, подібні гуманітарні спроби перезавантажити мінські домовленості виглядають досить чітко і демонструють саме таке бажання перейти до перезавантаження мінських домовленостей через гуманітарну складову», - заявив Олещук.

Олещук пов'язує відсутність прізвища Медведчука в так званій «Кремлівській доповіді» саме з роботою по «перезавантаження» Мінських угод. «Хоча деякі нардепи України заявляли про те, що Медведчук може опинитися в новому списку санкцій США, але ми знаємо, що ці списки були оприлюднені, і там прізвища Медведчука немає», - підкреслив політолог.

Популярні новини зараз

Подруга Наді Дорофєєвої Ольга Шелбі зі "Школи" втекла до Путіна на побачення: "Вийшло закохатися"

Маршрутник визвірився на пільговика через безкоштовний проїзд і встановив свої правила: "Сів і будеш виконувати"

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

На думку Олещука, це не випадковість, а закономірність, пов'язана зі стратегічними планами США, які прагнуть зберегти додатковий комунікаційний канал з Кремлем, який контролює Медведчук. «І це, на мій погляд, є демонстрацією того, що в США точно так само тримають в голові відповідні канали комунікації і відповідні можливості для проведення цієї комунікації, в тому числі, і з метою перезавантаження мінських домовленостей. Про що, до речі, говорили і представники Держдепу, які вітали відповідні операції з обміну полоненими», - пояснив політолог.

Олещук нагадує, що українське суспільство позитивно сприйняло перший
етап обміну полоненими, який відбувся 27 грудня 2017 року. «Це також частина Мінських угод, покрокова реалізація, починаючи з пунктів, які викликають найменше негативне сприйняття в суспільстві, і далі, на підставі цього, треба переходити до інших пунктів. Це цілком може стати, скажімо так, робочою схемою втілення мінських домовленостей", - резюмує Петро Олещук.