Президент Молдови Ігор Додон, коментуючи статус невизнаної республіки Придністров'я, заявив про намір відмовитись від збройних сил, оскільки, на його думку, Молдова є нейтральною країною і не відчуває загроз від інших країн.

В інтерв'ю російським ЗМІ Додон також висловився про ймовірність повернення Придністров'я під контроль Кишинева.

"У нас повинна бути спільна державність, спільна бюджетна, банківська системи, спільна зовнішня політика ... Спільні кордони - обов'язково. Але армія нам не потрібна. Молдова - нейтральна країна, тому в ній не повинно бути збройних сил - ні на лівому, ні на правому берегах Дністра. З ким нам воювати?", - сказав президент Молдови.

Додон вважає, що у Придністров'я є два сценарії: або стати частиною України, або Молдови.

"Впевнений, що для Придністров'я краще бути частиною Республіки Молдова. Отримати незалежність або стати суб'єктом Росії для Придністров'я нереально", - додав він.

Ігор Додон став президентом Молдови восени 2016 року. На теледебатах у жовтні 2016 року він заявив про визнання приналежності окупованого Криму до Росії, що викликало критику з боку українського МЗС.

Придністров'я оголосило про незалежність від Молдови у 1991 році, після чого між Кишиневом і Тирасполем виник конфлікт. Придністровських сепаратистів підтримувала російська армія.

Ігор Додон розповів про намір вести прямий діалог з мешканцями Придністров'я

Як повідомляв портал "Знай.ua", президент Молдови Ігор Додон заявив, що мандат на владу йому був даний самим Богом.