У Міністерстві соціальної політики України вирішили збільшити роль робочого стажу порівняно із заробітною платою при нарахуванні пенсії для пенсіонерів з великим стажем роботи. Про це розповіли представники відомства.

"Підготовка до другого етапу пенсійної реформи, буде реалізовуватися в 2019 році, вимагає нейтралізації сьогоднішніх дисбалансів, які виявила реформа на першому етапі", - йдеться в прес-релізі, пише портал politeka.

Наголошується, що це стосується тих пенсіонерів, які мають великий стаж роботи, але надбавки до пенсії у жовтні 2017 вийшли не високими, оскільки друга необхідна умова для адекватного розміру осучаснення - отримується за свою роботу зарплату, виявилася високою.

"Для цієї категорії пенсіонерів ми розробляємо механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більше, ніж роль заробітної плати", - запевнив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

"Нагадую, що впроваджена пенсійна реформа відбила ту соціальну реальність, в якій жили люди. І сьогодні ми вже по факту отримали результат, який змушує нас виправити деякі перекоси ", - додав він.

Як йдеться у повідомленні, ще одна проблема, що намітилася, це - перерахунок пенсії вийшов менше очікуваного в деяких пенсіонерів з числа тих, хто працював, будучи на пенсії, а потім звільнився.

Так складається тоді, коли заробітна плата була менше, ніж до виходу на пенсію. Тобто, стаж дорахували, а коефіцієнт впав. За словами міністра, зараз також готуються законодавчі зміни, за якими стаж дораховується автоматично, а коефіцієнт заробітку буде встановлюватися за бажанням пенсіонера.

А ось 11 жовтня, в Україні набув чинності закон про пенсійну реформу. Закон передбачає, що положення про підвищення пенсій застосовуються вже з 1 жовтня поточного року.

Документ, зокрема, передбачає модернізацію пенсій та підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у пенсійному фонді, підбиваючи підсумки минулого року, помітили що пенсії збільшилися у 87,2% пенсіонерів. Про це повідомив Олексій Зарудний, голова правління Пенсійного фонду України під час публічного звіту про підсумки роботи в 2017 році.