СБУ заявляє, що адміністрація відеосервісу YouTube повідомила спецслужбі про винесення попередження та видалення зі сторінки відеосюжету "СБУ фіксує активізацію спецслужб Росії для дестабілізації ситуації в країні".

"Підставою для такого рішення стали "відмітки" відео інтернет-користувачами як неприпустимого. Адміністрація YouTube підтримала цю позицію. Наразі наші фахівці, використовуючи запропонований YouTube інструментарій, з’ясовують причини ухвалення такого рішення", - йдеться у повідомленні СБУ, оприлюдненому пізно ввечері 28 лютого.

"Разом з тим, ми переконані, що надсилання скарг на відео з черговими доказами підривної діяльності спецслужб Росії проти України могло бути здійснено лише за їхньою прямою вказівкою. Служба звертає увагу, що серед кількох відео, розміщених за підсумками брифінгу, для видалення було обрано лише те, де залучений до здійснення провокацій громадянин Росії демонструє свої документи", – додають в українській спецслужбі.

Відеосервіс YouTube дуже рідко дає публічні коментарі з приводу своїх рішень про блокування окремих відео чи й каналів у цілому.

Раніше повідомлялося про різку активність так званих "інтернет-тролів" щодо окремих відео популярного проекту "Донбас.Реалії".  Йдеться головним чином про два відео щодо загибелі найманців зі складу "ПВК Вагнера" внаслідок атаки американської авіації 8 лютого в сирійській провінції Дейр-ез-Зор.

За три години на двох різних Youtube-каналах, куди були завантажені сюжети, різко зросла кількість негативних реакцій. Згідно зі статистикою відеохостингу, два відео синхронно отримали по 12 тисяч "дислайків", після чого так само раптово активність спала й кількість реакцій припинила рости.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", екс-співробітник петербурзької компанії "Интернет-исследования", відомої як "фабрика тролів", розповів про особливості роботи, де з сотнями інших клепав фейкові коментарі до новин, та як провалив тест при спробі потрапити в департамент роботи з Facebook.