Екс-співробітник петербурзької компанії "Интернет-исследования", відомої як "фабрика тролів", розповів про особливості роботи, де з сотнями інших клепав фейкові коментарі до новин, та як провалив тест при спробі потрапити в департамент роботи з Facebook.

Як пише The Washington Post, 43-річний житель селища під Санкт-Петербургом Марат Міндіяров коли опинився на "фабриці тролів" відчував себе героєм Джорджа Орвелла "1984" - "місця, де ви змушені говорити, що біле це чорне, а чорне це біле".

"Ваше перше відчуття, коли ви опинилися там, було те, що ви були на якомусь заводі, який перетворив неправду, брехню на конвеєр. Обсяги були колосальними - там була величезна кількість людей, від 300 до 400, і всі вони писали абсолютну неправду. Це було як у світі Орвелла", - сказав Міндіяров.

Серед його основних завдань на новій посаді було написання коментарів під новинами. Коментарі не були його думками, він не мав права на це, а писав лише те, що наказали.

Популярні новини зараз

Чи буде розлучення? Топалов емоційно висловився про Тодоренко: "Хотіли вбити один одного"

Ані Лорак закрила груди та покинула Україну

"Стане матусею", - 45-річна Наталія Могилевська заінтригувала українців

Аліна Гросу зі своїм коханцем несподівано показали дитину

Показати ще

"Коли я був там, були санкції (запроваджені Євросоюзом і Сполученими Штатами у відповідь на втручання Росії в Україну) і рубль почав падати", - говорить чоловік.

Марат писав усе до навпаки: "наскільки сильними нас зроблять санкції", "яке прекрасне життя", "наскільки чудово те, що зміцнювався рубль" і т.д.

За 12 годин роботи співробітник мав написати 135 коментарів по 200 знаків. За він отримував 40 тисяч рублів.

При цьому, за його словами, можна було "робляти" в 2 рази більше, працюючи в департаменті роботи з facebook. Однак не надто його високий рівень англійської став на заваді планам. Співробітники цього департаменту повинні знати мову досконало, щоб користувачі не запідозрили, що мають справу з іноземцем.

Нагадаємо, СШАзвинуватили 13 росіян, а також кілька організації, у тому числі і "фабрику тролів" у втручання у президентські вибори 2016 року.

Як повідомляв портал "Знай.ua", відомий блогер викрив схему українських ботів.