У 2018 році оборонну спроможність української армії підвищать нові види озброєння вітчизняного виробництва. До кінця року Збройні сили України отримають протитанкові комплекси "Стугна" та "Корсар" і танки "Оплот".

Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв'ю Радіо Свобода.

За його словами, танки "Оплот" надійдуть в ЗСУ до кінця року, хоча спочатку передбачалося, що це відбудеться раніше.

Що стосується протитанкових систем, начальник Генштабу пояснив, що "в основі це будуть засоби вітчизняного виробництва", йдеться про комплексах протитанкові "Стугна", "Корсар", які вже випробувані ВСУ.

"Це сучасне і потужне озброєння. Вже визначено, які підрозділи і яким комплексом повинні бути оснащені. І вже до кінця поточного року ми суттєво підвищимо свою протитанкову оборону", - зазначив Муженко.

Також Муженко заявив, що американські ПТРК Javelin піднімуть психологічну стійкість особового складу і досить серйозно оснастять підрозділи, хоча вони мало чим відрізняються від українських аналогів.

"Хоча наші комплекси - і" Корсар ", і" Стугна "- трохи відрізняються за принципами застосування, за принципом наведення, але вони мають велику дальність ураження і великі потужності. Але вони не виключають один одного, вони можуть тільки один одного доповнювати", - зазначив генерал армії.Як повідомляв портал "Знай.ua", у США готують масштабну допомогу для України.