Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун відома тим, що постійно намагається "зруйнувати якийсь міф".

Цього разу у своєму Facebook вона описала найбільш відому небезпеку – про сидіння на холодному. З самого дитинства батьки говорять нам, що не варто цього робити, особливо – дівчатам. Цілком логічно, адже роками вважалося: таке недбайливе ставлення до власного здоров'я загрожувало безпліддям та запаленнями. Але Супрун запевняє, що нібито таке твердження суттєво перебільшене:

"Що робити, якщо вам довелося "сидіти на холодному". Перше - не перейматися. Існує багато хибних уявлень щодо сидіння на холодній поверхні та проблем зі здоров’ям, які це може нібито викликати. Найпоширеніший із них - міф, що сидіння на холодній поверхні призводить до запалення сечового міхура (циститу). Це судження не має під собою науково обґрунтованих доказів", - зазначила Супрун.

За її словами, може виникнути переохолодження, якщо вийти на вулицю при надто низьких температурах – тоді сидіння на морозі дійсно небезпечне.

Популярні новини зараз

Кіт Андрія Садового насмішив львів'ян - бігає, наче вжарений: "Коли був вуличним і оселився у мерії"

"Холостяк" Заливако приголомшив зізнанням поруч з Микитою Добриніним: "У мене як у кота"

Тоня Матвієнко показала улюблене хобі свого брата-ченця: робить неймовірні речі

Марина Боржемська влаштувала доньці казковий День народження, Узєлкова не видно: "На святі не був?"

Показати ще

"У всіх інших випадках, особливо за добрих погодних умов, дуже складно переохолодитися. Організм сам підтримує оптимальну температуру внутрішніх органів, тому ваш сечовий міхур та інші органи переважно захищені від перепаду температури", - додала вона.

Очільниця МОЗ переконує, що тіло може тільки реагувати на холод, як подразник, не більше. Але якщо ви часто ходите до туалету, то вже варто звертатися до лікаря, може розвиватися й бактеріальна інфекція.

"Сучасні дослідження показують, що для профілактики повторення такого запалення допомагають зміни способу життя. Щоби запобігти повторному розвитку інфекції, регулярно пийте багато води та намагайтеся дотримуватися правила сечовипускання одразу після статевого акту. Неінфекційні причини циститу також трапляються - це можуть бути, наприклад, деякі засоби контрацепції, травми, алергічні стани, певні ліки, проте ним неможливо заразитися через сидіння на холодній поверхні або купання у прохолодній воді", - резюмувала Супрун.

Дивіться: Уляна Супрун відповіла на рішення комітету Верховної ради про свою відставку

Як повідомляв портал "Знай.ua", столичні правоохоронці затримали зловмисника, який погрожуючи виконуючою обов'язки міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.