Депутат Надія Савченко визнала, що причетна до вивезення зброї з окупованих територій і вела розмови про організацію терактів, - але називає це спецоперацією, - пише Українська правда.

На брифінгу вона зізналася, що після повернення з РФ в Україну продовжувала спілкуватися з тими, з ким спілкувалася в російському полоні, - і ті нібито готові були "підривати ситуацію на окупованих територіях зсередини".

"Сьогодні ви не почуєте прізвищ. Я буду говорити правду, називаючи конспіративні імена", - сказала нардеп.

Савченко назвала "об'єктом А" людей, які нібито хотіли її ліквідувати, а "об'єктом Б" - одного з волонтерів, який допомагав у звільненні полонених.

"Після того, як на мене вийшли люди з окупованих територій, з бажанням допомогти Україні зробити повстання на окупованих територіях, в той же період приблизно до мене прийшов об'єкт А, якому було поставлено завдання щодо моєї ліквідації. Я називаю "об'єкт", тому що це не одна людина", - заявила вона.

Савченко зазначила, що хотіла зблизитися з тими, хто мав її ліквідувати.

"Об'єкт А я наблизила до себе максимально близько. На нього я вивела людей, які хотіли контактувати з того боку. Були проведені певні спецоперації спеціальними силами, різними структурами Збройних сил і всіх силових структур України", - сказала вона.

"Я завжди намагалася всю інформацію, яку мені вдавалося добути на користь Україні, передавати як в СБУ, так і в різні силові структури і підрозділи. Звичайно, ця робота ніколи не велася гласно. Багато з цих програм ще ведуться - і тому я не можу їх розголошувати", - заявила депутат.

Але вона вирішила прокоментувати подання ГПУ і звинувачення Юрія Луценка

"Завдання об'єкту ставилося з різних структур, які намагаються колоти між собою. Коли об'єкт А увійшов зі мною в контакт, я спробувала закрутити ситуацію так, щоб можна було створити в майбутньому політичну провокації", - заявила Савченко.

За її словами, на відеозаписах зафіксовані офіс, конспіративний готель, де вона зустрічалася з об'єктом, а також записи з військових частин і полігонів, з сірої зони. За словами Савченко, "об'єкт А" вона хотіла використати, зокрема, для звільнення полонених - щоб "спрощувати переходи і повернення".

"Об'єкту А було цікаво фіксувати все, що я роблю. Тому я почала створювати сюрреалізм, який полягав в тому, що - не тільки, як розповідав Луценко, гранатами в різні боки, мінометом по куполу - я розповідала всі самі мислимі і немислимі операції, при цьому постійно радячись з об'єктом А. Об'єкт А давав свої пропозиції ", - сказала депутат.

За її словами, "об'єкт А" пропонував, наприклад, з'їздити на день народження Олександра Турчинова в кінці березня, коли збереться вся політична верхівка.

"Ми розробляли схеми, як, де, якими методами можна ліквідувати верхівку влади. Все це об'єкт А постійно записував на апаратуру - так званий "глухий телефон", - заявила Савченко.

За її словами, з жартів колег в парламенті вона почерпнула ідею запустити газ у вентиляційну систему Верховної Ради.

"Такі сюрреалістичні ідеї теж долинали - об'єкт А має все це фіксувати і передавати, щоб можна було створити політичну провокацію, яка на даний момент трапилася", - заявила депутат.

"Це не теракт, це - політична провокація, щоб показати владу смішною", - стверджує Савченко.

Вона також розповіла, що вмовила "об'єкт Б" на співпрацю зі спецслужбами.

"Розроблялися різні спецоперації, які виконані і стали спецпроектом сюрреалізму", - сказала Савченко.

За її словами, після вибухів на складах української зброї волонтери допомогли силовикам добувати зброю супротивника.

"Кожна вивезена одиниця зброї не прилетить і не розірветься по наших солдатах. Такі спецоперації дуже корисні. Вивіз зброї дає можливість побачити маркування, завод-виготовлювач, дату випуску снарядів і зброї, хто пакував і де", - заявила Савченко.

"Як домовлялися про ці спецопераціях - я не вникала в усі подробиці. Я просто надавала доступ одних людей до інших і контакт їм", - сказала вона.

За словами Савченко, "об'єкт А" писав майже всі переміщення, оскільки перебував дуже близько до неї, а вона від нього дізнавалася "про всі козячі стежки, про всі схеми, які кришуються СБУ, зокрема", про вартість контрабанди і перевезення гуманітарки, про "відкати".

Депутат також визнала, що її запрошували для тестування видобутого зброї

"Будуть зйомки з військових частин і полігонів - з підконтрольних територій, так як були звинувачення, що я стріляла десь на непідконтрольних територіях, - де буде показано, як і хто випробовує зброю. Зброю противника випробувати завжди цікаво", - сказала вона.

Депутат також сказала, що 6% офіцерів, з якими вона спілкувалася, "пішли на співпрацю з СБУ і підтвердили цей сюрреалізм", а інші мовчали. Савченко також заявила, що "об'єкт А" підбурював її на організацію "перевороту".

Брифінг Надії Савченко в Раді

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Надія Савченко зробила резонансну заяву про те, що Банкова зробила замовлення на її ліквідацію.