У вівторок, 20 березня, Верховна Рада ухвалила закон про порядок доступу до парламенту, згідно з яким народні обранці будуть змушені проходити через раму металошукачів. 

За законопроект №8155 проголосували 263 народні депутати.

Відповідним документом вносяться зміни до закону про держохорону органів державної влади та посадових осіб.

Вноситься правка, що "до будинків, де працюють Верховна Рада, президент, Кабінет міністрів, а також де працюють інші органи державної влади України, щодо яких здійснюється державна охорона, не допускаються особи з холодною чи вогнепальною зброєю, крім осіб, які, відповідно до цього закону, здійснюють державну охорону відповідного будинку".

Також не допускатимуться "особи з вибуховими речовинами, засобами підриву, боєприпасами всіх видів і зразків, навчальними або імітаційними боєприпасами, легкозаймистими рідинами чи займистими твердими речовинами, піротехнічними засобами".

Якщо народний депутат володіє зареєстрованою зброєю, він повинен буде залишати її в спеціальних сейфах, які будуть розміщені біля входів до зали парламенту.

Секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони народний депутат від БПП Іван Вінник наголосив, що при цьому народні депутати залишаються недоторканними: ніхто обшукувати і оглядати їх не буде.

Нагадаємо, що 15 березня із народним депутатом Надією Савченко стався інцидент у сесійній залі Верховної Ради – за даними джерел "Української правди", у неї знайшли три гранати і пістолет, і колеги вивели депутатку з приміщення.

Опубліковано відео, на якому видно, що в парламенті до Савченко підійшли депутати від "Народного фронту" Андрій Тетерук і Андрій Левус. Після нетривалої розмови Савченко в супроводі депутатів покинула будівлю парламенту.

Співробітники державної охорони пояснили, що не знають, чи мала народний Савченко при собі зброю, оскільки згідно законодавства не мають права оглядати речі нардепів.

Однак сама депутат підтвердила, що в її сумці була зброя. "У мене є нагородна зброя. Мені її вручив Андрій Парубій після мого повернення. І цю зброю я маю право носити, як офіцер. Я знаю, де і куди її носити ... Можу сказати, що я сьогодні вперше побачила страх в їх ( депутатів, - ред.) в очах", - сказала Савченко.

Після цього інциденту нардепи висловили ініціативу щодо "роззброєння" народних обранців при відвідуванні Верховної Ради.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Надія Савченко показала шалену "короткометражку" про те, як вона "підірвала" Верховну Раду. У соцмережах розповсюджується провокаційний ролик, у якому Надія Савченко у порожній залі Верховної Ради після нагнітаючої музики, зі саркастичною посмішкою говорить: "Ба-бах! Всра**ся?".